ZVARRITJE MBI SHKËMBINJ

PËRJETONI EMOCIONIN GJALLËRUES TË NGASJES NË SHKRETËTIRË NË KOMANDËN E TIMONIT TË AUTOMJETEVE MË TË FUNDIT LAND ROVER

AVENTURA E ZVARRITJES MBI SHKËMBINJ PO PRET

E zhvilluar në shkretëtirën mahnitëse të Moabit, instruktorët tanë ekspertë i çojnë aftësitë tuaja të drejtimit në nivel krejtësisht të ri, duke ju mundësuar që të ndiqni ritmin e disa prej automjeteve më të afta në botë.

DITA 1
Me të mbërritur në aeroportin Grand Junction, ju do të përcilleni në shtëpizën Red Cliffs, ku do të qëndroni për gjithë kohëzgjatjen e qëndrimit tuaj. Gjatë darkës dhe me pije do të takoni eksploruesit e tjerë.
DITA 2
Pas mëngjesit dhe disa udhëzimeve të shpejta, do të dilni në itinerarin e parë - ka të ngjarë të jetë një formacion i mrekullueshëm shkëmbor me pamje mahnitëse të peizazheve antike.
DITA 3
Disa udhëzime të tjera të shkurtra para se të niseni për një ngarë makinën në një rrugë të jashtëzakonshme. Peizazhi mahnitës i Moabit dhe lumit të Kolorados ju presin, me shtresa shkëmbore të që ofrojnë një provë më sfiduese.
DITA 4
Ata me mbërritje të mëvonshme mund të regjistrohen për aktivitete shtesë siç janë udhëtimi me kalë. Ose nëse kërkoni pak llastim, pse të mos rezervoni një masazh sportiv së bashku me një lagie zbutëse në hidromasazh.
TAKONI SKUADRËN E EKSPERTËVE

Profesionalë, të përkushtuar dhe me shumë, shumë përvojë. Jo vetëm që instruktorët tanë ekspertë dinë të përfitojnë më shumë nga automjetet tona, ata gjithashtu dinë të kalojnë përfitimet e asaj njohuri në mënyrë të qartë dhe gjithëpërfshirëse që edhe ju të përfitoni sa më shumë.

SHIKO GALERINË
SHTËPIZA RED CLIFFS

Mirësevini në komoditetin modern, fshatarak të Red Cliffs Lodge ku pamjet e lumit Kolorado do t'ju përshëndesin çdo mëngjes dhe mbëmje. Një vend ku ushqimi, vera dhe biseda janë vetëm pjesë e eksperiencës. Është pushimi juaj pas një udhëtimi sfidues me makinë. Aty bashkëndani pikat kryesore të ditës.

KANTINA CASTLE CREEK

Red Cliffs Lodge është gjithashtu shtëpia e kantinës Castle Creek. Një verë fituese e çmimeve që prodhon një variete verërash të bardha dhe të kuqe nga rrushi i rajonit Moab. Ka edhe seanca falas të degustimit të verës, duke ju dhënë mundësinë të zbuloni se si kemi krijuar më shumë se 30 verëra fituese të çmimeve.

PISTA E GOLFIT TË MOABIT

A ka mënyrë më të mirë për të përfunduar një ditë testimi nëpër itinerare sesa me një raund sfidues në pistë. I rrethuar nga peizazhi ikonik me shkëmbinj të kuq, klubi i golfit Moab Golf Club ofron një mundësi unike dhe piktoreske për të punuar me lojën tuaj. Luani plot 18 vrima ose thjesht punoni me vërtitjen tuaj në pistën e makinave.

“Një eksperiencë që ndryshon jetën! Ishte e mahnitshme”.

LINDA, SH.B.A.

KY PROGRAM OFROHET NË GJUHËN ANGLEZE

NA KONTAKTONI

Për më shumë informacion ju lutemi na kontaktoni:Telefon: +1 303 515 4839 (09:00 – 17:00 MDT nga e hëna deri të premten. Mund të aplikohen tarifat vendore).
Email: Na kontaktoni

PYETJE TË SHPESHTA RRETH MOABIT
NË PËRGJITHËSI

Kush i drejton udhëtimet?

Programi Land Rover Experience Adventure Moab operohet nga Alem International Inc. të cilët janë të licencuar dhe të autorizuar nga Jaguar Land Rover. Kur bëni një rezervim ju lidhni një kontratë me Alem International Inc.Kush e drejton makinën?

Vetë ju! Ka një ekip instruktorësh nga Eksperienca Land Rover për të dhënë udhëzime dhe mësim ekspert, por jeni ju vetë në drejtim të timonit.Cila është mosha minimale për pjesëmarrje?

21 vjeçNë çfarë gjuhe komunikohet gjatë udhëtimeve?

Programi ofrohet në gjuhën angleze.

ÇMIMI

A kam nevojë të blej sigurim shtesë për të ngarë makinën?

Sigurimi shtesë i automjeteve nuk është i domosdoshëm, por është i detyrueshëm për klientët që blejnë një politikë gjithëpërfshirëse të sigurimit të udhëtimit.Çfarë përfshihet në çmimin e Udhëtimit të Aventurës Land Rover në Moab?

Përfshirjet e përgjithshme janë si më poshtë: të gjitha aktivitetet e ngasjes, akomodimi në hotel (me krevat dopio), mëngjes, drekë dhe darkë, pije me vakte dhe transfertë nga aeroporti në ardhje/ikje Grand Junction. Ju lutemi të vini re se për shkak të nivelit të ngasjes së përfshirë, alkooli përfshihet vetëm në darkën tuaj dhe është i kufizuar.Çfarë përfshihet në çmimin e eksperiencës së ngasjes?

Fluturimet, ushqimet dhe pijet që nuk specifikohen në program, tarifat e vizës (nëse zbatohet), sigurimet e udhëtimit dhe çdo marrëveshje para ose pas udhëtimit që devijojnë nga itinerari.

NGASJA

Çfarë lloj patente drejtuesi më nevojitet?

Politika e JLR dikton që të gjithë drejtuesit e automjeteve duhet të kenë një leje drejtimi të plotë, aktuale dhe të vlefshme që do të kërkohet të paraqitet në ditën e eksperiencës.Cilat automjete do të ngas?

Land Rover Discovery, Range Rover dhe Range Rover Sport. Ndonjëherë ne mund të kemi nevojë të ndryshojmë ose zëvendësojmë automjetin e specifikuar, për shkak të rrethanave përtej kontrollit tonë dhe ne rezervojmë të drejtën për ta bërë këtë.Janë makinat me marsh manual apo automatik?

Të gjitha makinat janë me marsh automatik.Sa njerëz do të jenë në çdo automjet?

Do të jenë 2 klientë që ndajnë një makinë.Cili është numri maksimal i pjesëmarrësve në grup?

Për të siguruar eksperiencë më ekskluzive dhe tërheqëse, numri maksimal i pjesëmarrësve në grup 16 vizitorë (dy për çdo automjet).Nëse unë udhëtoj vetë do të kem automjetin tim?

Si një udhëtar i vetëm, do të bashkoheni në automjetin tuaj me një klient tjetër. Megjithatë, ju do të keni dhomën tuaj individuale në hotel.A duhet të kem një nivel të caktuar të përshtatshmërisë fizike për të marrë pjesë?

Për të marrë pjesë në eksperiencën e ngasjes ju duhet të siguroheni që nuk dini nëse ka ndonjë rrethanë që do t'ju skualifikonte nga kjo eksperiencë të tilla si probleme kronike të shtyllës kurrizore (ose kushte të ngjashme), kushte mendore të cilat mund të pengojnë aftësinë tuaj për të ngarë, shikim i dobët i cili nuk plotëson standardet për ngarje, shtatzëni ose probleme me zemrën. Nëse jeni duke marrë ilaçe, ju lutemi sigurohuni që të keni mjaftueshëm për të gjithë kohëzgjatjen e udhëtimit tuaj. Gjithashtu, do të kemi staf mjekësor së bashku me ne. Ju lutemi na lajmëroni për çdo gjendje mjekësore për të cilën mund të shqetësoheni.

UDHËTIMI

Si është moti në këtë kohë të vitit?

Tetori dhe nëntori do të kenë ditë të ngrohta deri në 70-80 gradë Fahrenheit dhe mbrëmje të freskëta ose rreth 40 gradë Fahrenheit deri në temperatura ngrice gjatë natës. Moab në përgjithësi ka mbi 300 ditë diell në vit.A lejohen fëmijët të marrin pjesë në Eksperiencën e Udhëtimit të Eksperiencës Land Rover?

Eksperienca nuk është e përshtatshme për fëmijët për arsye sigurie.A më duhen rroba speciale?

Këpucë të forta dhe të rehatshme, çorape, syze dielli, krem dielli, kapele, si dhe një xhaketë kundra erës, golf me mëngë të gjata dhe bluzë me mëngë të shkurtra.Cili është kodi i veshjes për mbrëmjet?

Kodi i veshjes së mbrëmjes është i rastësishëm.A ka aktivitete të tjera?

Ferma ofron aktivitete të tilla si kalërimi, degustimi i verës, rafting në lumë, masazh sportiv dhe më shumë. Bëni pyetje të tjera kur të keni hyrë.A më duhet vizë?

Kontaktoni konsullatën tuaj lokale për të kontrolluar kërkesat specifike. Nëse keni nevojë për një letër ftese për të marrë vizë, ju lutemi të na kontaktoni dhe ne do t'jua ofrojmë këtë.Cila monedhë përdoret në SH.B.A?

Monedha vendase është dollari amerikan (USD).A më lejohet të sjell një aparat që regjistron video?

Po, sigurisht. Ju gjithashtu mund të sillni pajisje të specializuara si GoPro, megjithatë për shkak të lejeve, dronët nuk lejohen.

ZVARRITJE MBI SHKËMBINJ

Një eksperiencë 4-ditore është prezantimi i përsosur për ngasje jashtë rrugës së shtruar. Me emocion gjallërues të navigimit të itinerareve në timon të automjeteve të fundit Land Rover, ekspertët tanë do t'ju testojnë juve dhe makinën në peizazhe sfiduese të ndryshme.

ZBULO MË SHUMË
MË MBAJ TË INFORMUAR
Qëndroni të përditësuar me lajmet dhe ofertat më të fundit nga udhëtimi i aventurës
SHKARKO NJË BROSHURË
Shikoni dhe shkarkoni broshurat më të fundit Land Rover
REZERVO NJË PROVË DREJTIMI
Organizoni një provë drejtimi përmes shitësit të autorizuar më të afërt
NDËRTO VETË
Përdorni konfiguruesin për të krijuar automjetin tuaj të përsosur