UDHËTIMI I AVENTURËS NË MOAB
ZGJIDH AVENTURËN TËNDE
QXVesElVUB0

Bëhuni gati për përvojën e jetës në Moab me një zgjedhje prej 2 aventurash, të dyja të mbushura me ngasje jashtë rrugës.

EKSPERIENCA JUAJ MOABE

Qyteti i Moabit ndodhet në jugperëndim të Amerikës. Peizazhet e dallueshme në shkëmb të kuq, të gdhendura nga mbi 300 milion vjet stuhish, erërash dhe përmbytjesh të dhunshme, tërheqin vizitorë nga e gjithë bota.

NA KONTAKTONI
ZGJIDH AVENTURËN TËNDE MOABE
ZVARRITJE MBI SHKËMBINJ
Një eksperiencë 4-ditore është prezantimi i përsosur për ngasje jashtë rrugës së shtruar. Futuni në shkretëtirën mahnitëse dhe të thyer të Moabit, provoni kufijtë tuaj në shtigje të ndryshme.
ZBULO MË SHUMË
ZVARRITJE MBI SHKËMBINJ+
Një aventurë 5-ditore është shansi juaj për të provuar disa nga shtigjet më spektakolare në botë. Futuni në shkretëtirën mahnitëse dhe të thyer të Moabit, aftësitë tuaja jashtë rrugës së shtruar do ta gjejnë vetë ritmin.
ZBULO MË SHUMË
GALERIA E UDHËTIMIT TË AVENTURËS NË MOAB

Shikoni një parashikim të çfarë mund të prisni nga Udhëtimi i Aventurës Land Rover në Moab.

SHIKO GALERINË
“Një eksperiencë që ndryshon jetën! Ishte e mahnitshme”.

LINDA, SH.B.A.

MË MBAJ TË INFORMUAR

Regjistrohuni për përditësime rreth datave të ardhshme dhe vendeve të lira

MË MBAJ TË INFORMUAR
PYETJE TË SHPESHTA RRETH MOABIT
NË PËRGJITHËSI

Kush i drejton udhëtimet?

Programi Land Rover Experience Adventure Moab operohet nga Alem International Inc. të cilët janë të licencuar dhe të autorizuar nga Jaguar Land Rover. Kur bëni një rezervim ju lidhni një kontratë me Alem International Inc.Kush e drejton makinën?

Vetë ju! Ka një ekip instruktorësh nga Eksperienca Land Rover për të dhënë udhëzime dhe mësim ekspert, por jeni ju vetë në drejtim të timonit.Cila është mosha minimale për pjesëmarrje?

21 vjeçNë çfarë gjuhe komunikohet gjatë udhëtimeve?

Programi ofrohet në gjuhën angleze.

ÇMIMI

A kam nevojë të blej sigurim shtesë për të ngarë makinën?

Sigurimi shtesë i automjeteve nuk është i domosdoshëm, por është i detyrueshëm për klientët që blejnë një politikë gjithëpërfshirëse të sigurimit të udhëtimit.Çfarë përfshihet në çmimin e Udhëtimit të Aventurës Land Rover në Moab?

Përfshirjet e përgjithshme janë si më poshtë: të gjitha aktivitetet e ngasjes, akomodimi në hotel (me krevat dopio), mëngjes, drekë dhe darkë, pije me vakte dhe transfertë nga aeroporti në ardhje/ikje Grand Junction. Ju lutemi të vini re se për shkak të nivelit të ngasjes së përfshirë, alkooli përfshihet vetëm në darkën tuaj dhe është i kufizuar.Çfarë përfshihet në çmimin e eksperiencës së ngasjes?

Fluturimet, ushqimet dhe pijet që nuk specifikohen në program, tarifat e vizës (nëse zbatohet), sigurimet e udhëtimit dhe çdo marrëveshje para ose pas udhëtimit që devijojnë nga itinerari.

NGASJA

Çfarë lloj patente drejtuesi më nevojitet?

Politika e JLR dikton që të gjithë drejtuesit e automjeteve duhet të kenë një leje drejtimi të plotë, aktuale dhe të vlefshme që do të kërkohet të paraqitet në ditën e eksperiencës. ​Cilat automjete do të ngas?

Land Rover Discovery, Range Rover dhe Range Rover Sport. Ndonjëherë ne mund të kemi nevojë të ndryshojmë ose zëvendësojmë automjetin e specifikuar, për shkak të rrethanave përtej kontrollit tonë dhe ne rezervojmë të drejtën për ta bërë këtë.Janë makinat me marsh manual apo automatik?

Të gjitha makinat janë me marsh automatik.Sa njerëz do të jenë në çdo automjet?

Do të jenë 2 klientë që ndajnë një makinë.Cili është numri maksimal i pjesëmarrësve në grup?


Për të siguruar eksperiencë më ekskluzive dhe tërheqëse, numri maksimal i pjesëmarrësve në grup 16 vizitorë (dy për çdo automjet).Nëse unë udhëtoj vetë do të kem automjetin tim?

Si një udhëtar i vetëm, do të bashkoheni në automjetin tuaj me një klient tjetër. Megjithatë, ju do të keni dhomën tuaj individuale në hotel.A duhet të kem një nivel të caktuar të përshtatshmërisë fizike për të marrë pjesë?

Për të marrë pjesë në eksperiencën e ngasjes ju duhet të siguroheni që nuk dini nëse ka ndonjë rrethanë që do t'ju skualifikonte nga kjo eksperiencë të tilla si probleme kronike të shtyllës kurrizore (ose kushte të ngjashme), kushte mendore të cilat mund të pengojnë aftësinë tuaj për të ngarë, shikim i dobët i cili nuk plotëson standardet për ngarje, shtatzëni ose probleme me zemrën. Nëse jeni duke marrë ilaçe, ju lutemi sigurohuni që të keni mjaftueshëm për të gjithë kohëzgjatjen e udhëtimit tuaj. Gjithashtu, do të kemi staf mjekësor së bashku me ne. Ju lutemi na lajmëroni për çdo gjendje mjekësore për të cilën mund të shqetësoheni.

UDHËTIMI

Si është moti në këtë kohë të vitit?

Tetori dhe nëntori do të kenë ditë të ngrohta deri në 70-80 gradë Fahrenheit dhe mbrëmje të freskëta ose rreth 40 gradë Fahrenheit deri në temperatura ngrice gjatë natës. Moab në përgjithësi ka mbi 300 ditë diell në vit.A lejohen fëmijët të marrin pjesë në Eksperiencën e Udhëtimit të Eksperiencës Land Rover?

Eksperienca nuk është e përshtatshme për fëmijët për arsye sigurie.A më duhen rroba speciale?

Këpucë të forta dhe të rehatshme, çorape, syze dielli, krem dielli, kapele, si dhe një xhaketë kundra erës, golf me mëngë të gjata dhe bluzë me mëngë të shkurtra.
Cili është kodi i veshjes për mbrëmjet?

Kodi i veshjes së mbrëmjes është i rastësishëm.A ka aktivitete të tjera?

Ferma ofron aktivitete të tilla si kalërimi, degustimi i verës, rafting në lumë, masazh sportiv dhe më shumë. Bëni pyetje të tjera kur të keni hyrë.A më duhet vizë?

Kontaktoni konsullatën tuaj lokale për të kontrolluar kërkesat specifike. Nëse keni nevojë për një letër ftese për të marrë vizë, ju lutemi të na kontaktoni dhe ne do t'jua ofrojmë këtë.Cila monedhë përdoret në SH.B.A?

Monedha vendase është dollari amerikan (USD).A më lejohet të sjell një aparat që regjistron video?

Po, sigurisht. Ju gjithashtu mund të sillni pajisje të specializuara si GoPro, megjithatë për shkak të lejeve, dronët nuk lejohen.

MË MBAJ TË INFORMUAR
Qëndroni të përditësuar me lajmet dhe ofertat më të fundit nga udhëtimi i aventurës
SHKARKO NJË BROSHURË
Shikoni dhe shkarkoni broshurat më të fundit Land Rover
REZERVO NJË PROVË DREJTIMI
Organizoni një provë drejtimi përmes shitësit të autorizuar më të afërt
NDËRTO VETË
Përdorni konfiguruesin për të krijuar automjetin tuaj të përsosur