RANGE ROVER

LIDHSHMËRIA DHE ARGËTIMI NË NIVELIN MË TË LARTË

PAMJE 360˚ JASHTË

EMETIME TË CO2 NË g/km
Të ulëta deri 75*


EKONOMIA E KARBURANTIT e kombinuar l/100km
Nga 3.5*

9ZOjjguTDJk
RANGE ROVER <br/>PHEV

HYRJA E TËRHEQJES MOTORIKE TË RE

Shiko filmin

EMETIME TË CO2 NË g/km
Të ulëta deri 75*


EKONOMIA E KARBURANTIT e kombinuar l/100km
Nga 3.5*

RANGE ROVER

LIDHSHMËRIA DHE ARGËTIMI NË NIVELIN MË TË LARTË

Eksploro karakteristikat kryesore

EMETIME TË CO2 NË g/km
Të ulëta deri 75*


EKONOMIA E KARBURANTIT e kombinuar l/100km
Nga 3.5*

TOP
KRAHASONI AUTOMJETET TONA
Shtoni deri në tre modele për t'u krahasuar
REZERVO NJË PROVË DREJTIMI
Organizoni një provë drejtimi përmes shitësit të autorizuar më të afërt
SHKARKO NJË BROSHURË
Mësoni më shumë rreth automjeteve Land Rover
GJEJ NJË SHITËS TË AUTORIZUAR
Kërkoni një shitës të autorizuar Land Rover pranë jush
KARAKTERISTIKAT KRYESORE
DIZAJNI
Me linjën lundruese të çatisë, linjën e vazhduar të mesit dhe grafika të ulëta, ne nuk synojmë të rikrijojmë automjetin Range Rover, thjesht e kemi bërë më të mirë. Me një mori karakteristikash inovative si fenerë piksel-lazer me ndriçim LED të cilat i japin prani edhe më të madhe.
EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
yt:yRzwc69-5t4
PERFORMANCA
Një përvojë udhëtimi vërtet e klasit të parë. Tapiceria madhështore dhe e punuar bukur e Range Rover përmban ka një rehati ekzekutive për katër persona me zgjerim deri në pesë persona. Ndenjëset e pasme tashmë kanë pjerrësim më të madh dhe shilte më të thella për më shumë rehati.
EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
yt:wOmJlO60HEE
TEKNOLOGJIA
Që nga komandat me prekje, të fshehura derisa ndizen të timonit deri te ekranet 10” me prekje Touch Pro Duo të integruar bukur, Range Rover përmban një përzgjedhje teknologjish të projektuara për të ofruar një makinë të rafinuar dhe të lidhur.
EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
yt:6_yslklA0dI
DIZAJNI
EKSPLORO PAMJEN E JASHTME
EKSPLORO PAMJEN E JASHTME

Dizajni është i lehtë, ikonë dhe madje më bashkëkohor me grilë, parakolp dhe kofano të reja që kombinohen me marmita të integruara dhe fenerë të rinj me ndriçim LED.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
BOSHT QENDROR STANDARD
PAMJE KOMANDUESE

Me tre linjat klasike të saj, Range Rover është i pagabueshëm. Silueta e dallueshme është butësisht e ngushtuar dhe e lakuar, ndërsa lustrimi gati i rrafshët dhe shtyllave të zeza me shkëlqim thekson çatinë duke e rritur formën e saj të drejtë dhe elegante.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
BOSHT QENDROR I GJATË
JASHTËZAKONISHT I RAFINUAR

Range Rover Long Wheelbase është menjëherë e dallueshme, e projektuar shkëlqyeshëm dhe e punuar bukur. Me çati panoramike si standard, ky stil trupi zgjatet me 200mm për të mundësuar një brendi edhe më luksoze.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
DIZAJNI I TAPICERISË
DIZAJNI I TAPICERISË

Rehati pa mundim, projektuar madhërisht dhe punuar me sy të vëmendshëm ndaj detajeve. Detajet, rimesot dhe shtresat e reja rrisin më shumë ndjenjën e pashoq të përsosjes që gjendet në Range Rover.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
BOSHT QENDROR STANDARD
REHATIA

Tapiceria e re e Range Rover është projektuar dhe ndërtuar për rehati që kryeson në këtë klasë. Materiale të shkëlqyera si lëkura semi aniline përdoren në tërësi, ndenjëset janë më të gjera dhe paneli i ri i rregullt është projektuar në mënyrë intuitive për lehtësi përdorimi.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
BOSHT QENDROR I GJATË
LUKS PËRFUNDIMTAR

Pasagjerët në Range Rover Long Wheelbase mund të krijojnë parajsën e tyre të qetë. Krahasuar me boshtin qendror standard, ky automjet shfaq një nivel të ri të përsosjes, duke përfshirë një hapësirë ​​prej 192 mm shtesë për këmbët, duke u ofruar udhëtarëve hapësirë ​​e rehati edhe më të madhe.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
MODELET DHE AUTOMJETET E VEÇANTA
RANGE ROVER FIFTY
RANGE ROVER FIFTY

Kombinimi pa ndërprerje i dizajnit, përsosjes dhe aftësisë së sofistikuar është i pakuptueshëm. Range Rover Fifty është ndërtuar me satenin atlantik përfunduar me fije ari të detajuar dhe personalizuar, të tilla si ‘Fifty’ në Pllakën e Komisioneve e cila është e punuar me dorë, së bashku me tekstin ‘1 nga 1970’ - një kujtesë e ekzekutimit të kufizuar të këtij modeli.

GJENI NJË SHITËS
SHIKONI GALERINË

WESTMINSTER
RANGE ROVER WESTMINSTER

Qëndrim dhe shkëlqim i mirënjohur në kategori më vete me Range Rover Westminster. Me tavan kamoshi, finiturë Kalahari dhe çati panoramike rrëshqitëse, ka shumë më tepër për të shijuar. Ose shtoni avantazh shtesë me ngjyrën e zezë Westminster.

EKSPLORO KËTË MODEL
SHIKO GALERINË
SVAUTOBIOGRAPHY DYNAMIC
RANGE ROVER SVAUTOBIOGRAPHY</br> FSHEHTËSI DINAMIKE

Fshehtësia dinamike e SVAutobiography përmirësohet me shenja unike dizajni të zi, të tilla si boja e zezë Santorini me thekse e zezë Narvik dhe tapiceri abanozi me qepje Pimento. Operacionet e Veçanta të Automjeteve e çojnë luksin, aftësinë dhe performancën në nivelin tjetër.

EKSPLORO KËTË MODEL
SHIKO GALERINË
TEKNOLOGJIA
TOUCH PRO DUO
TOUCH PRO DUO

Me dy ekrane 10” me prekje me qartësi të lartë si standard, sistemi info-zbavitës Touch Pro Duo i makinës ju lejon të shikoni informacionin e kërkuar ndërsa bashkëveproni në të njëjtën kohë me karakteristika të tjera, për fleksibilitet dhe efikasitet përdorimi më të madh.

EKSPLORO TEKNOLOGJITË
EKRANI INTERAKTIV I DREJTUESIT
EKRANI INTERAKTIV I DREJTUESIT

Ekrani Interaktiv i Drejtuesit 12.3” me definicion të lartë mund të marrë dhe të projektojë një sasi të madhe informacioni të drejtimit, argëtimit dhe të dhëna aktive të sigurisë, duke përfshirë navigacion, telefon dhe media.

EKSPLORO TEKNOLOGJITË
SHKATHTËSIA
5 NDENJËSE

900 litraJu dhe miqtë ose familja mund të largoheni për atë pushim të fundjavës së bashku me shumë hapësirë ​​për çanta dhe valixhe.

4 NDENJËSE

1317 litraPërdorni katër ndenjëse dhe krijoni më shumë hapësirë ​​për sende më të mëdha, të tilla si çanta për ski apo një kanistër.

3 NDENJËSE

1526 litraMe tre ndenjëse të hapura, automjeti ju jep hapësirë të bollshme për ngarkesë në të cilën mund të sistemoni gjërat.

2 NDENJËSE

1943 litraMe tre ndenjëse të palosura, ju mund të paketoni edhe artikujt më të mëdhenj në hapësirën e ngarkesës.

Vëllimi i lagur është standardi i industrisë, i cili matet duke mbushur hapësirën e ngarkesës me lëng. Vëllimi i thatë matet me blloqe të ngurta (200 x 50 x 100mm), duke treguar madhësinë e hapësirës praktike brenda automjetit.
Hapësira e bagazhit reduktohet në modelet PHEV, ju lutemi të kontaktoni shitësin tuaj lokal për më shumë detaje.
All figures shown are for Standard Wheelbase.

PALOSJE REHATIE ME KOMANDIM

E disponueshme me ndenjëset e pasme të Klasit Ekzekutiv, Palosja me Komandim ju lejon të konfiguroni ndenjëset e pasme përmes ekranit të sipërm me prekje ose aplikacionit në telefonin inteligjent.

EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
AFTËSIA
TË GJITHA RROTAT AKTIVE
TË GJITHA RROTAT AKTIVE

Lëvizja jashtë rrugës së shtruar është e sigurt dhe e saktë në sajë të të gjitha rrotave aktive (AWD). Për të ruajtur tërheqje optimale për progres të siguruar në të gjitha kushtet, udhëtimi i Range Rover është i lidhur dhe i zhvilluar falë një sërë teknologjish të dizajnuara me kujdes.

RIMORKIM
RIMORKIM

Me një kapacitet tërheqës prej 3.500 kg dhe duke përfshirë teknologjitë e përshtatura, Range Rover mund të përballojë detyrat më kërkuese me lehtësi. Gëzoni komoditetin e ofruar nga Çengeli i Rimorkimit me Hapje Elektrike, Asistenca e Avancuar e Rimorkios dhe Përshtatja e Lartësisë së Pasme.1

SHKARKO NJË BROSHURË
TERREN ZHYTËS
TERREN ZHYTËS

Range Rover mund të lëvizë në terrene zhytëse deri në 900mm thellësi. Funksioni opsional Ndjesimi i Terrenit Zhytës përdor sensorët në pasqyrat e dyerve për t'ju informuar kur nivelet e ujit janë afër thellësisë maksimale të automjetit. Sistemi i kontrollit e paraqet informacion në kohë reale dhe është veçanërisht i dobishëm në errësirë.

Gjej një shitës të autorizuar
PERFORMANCA
PHEV
PHEV

Tërheqja motorike më novatore që kemi. Range Rover PHEV (Automjeti Elektrik Hibrid) përmban një motor Ingenium të avancuar elektrik dhe me benzinë. Duke ofruar rendiment prej 404PS dhe mundësuar arritjen e shpejtësisë 0-100km/h në 6.8 sekonda

EKSPLORO PHEV
GAMA E MOTORËVE
MOTORËT

Nga kënaqësia e fuqisë dhe thjesht për ngarje automjeti deri te ekonomia e karburantit dhe përsosja, disponohen një sërë motorësh për Range Rover ku secili është optimizuar sipas atributeve specifike për të plotësuar të gjitha nevojat. Të gjithë motorët janë të pajisur me teknologji Ndal/Ndiz dhe karikim rigjenerues inteligjent.

EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
SHASI ALUMINI
SHASI ALUMINI

Trupi monokok prej alumini e bën Range Rover një nga automjetet më të forta dhe më të lehta të këtij lloji. Përbërja prej alumini me rezistencë të lartë në strukturën e trupit siguron ndërhyrje minimale në kabinë në rast përplasjesh.

EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
ZGJIDHNI RANGE ROVER TUAJ
ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
LAND ROVER GEAR - AKSESORË

Përmirësoni Range Rover në çdo kohë të jetëgjatësisë së tij duke shtuar aksesorë nga Land Rover Gear. Përshtateni automjetin sipas nevojave tuaja me aksesorë elegant, të fortë dhe të gjithanshëm të cilët janë projektuar, testuar dhe prodhuar në të njëjtat standarde si pajisjet origjinale.

SHIKONI OPSIONET DHE AKSESORËT
yt:yGT-kJB1NbY

*Shifrat e ofruara vijnë nga NEDC2 si rezultat i testeve WLTP të prodhuesit zyrtar në përputhje me legjislacionin e BE. Vetëm për qëllime krahasuese. Shifrat e botës reale mund të ndryshojnë. Shifrat e CO2 dhe ekonomia e karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave të vendosura dhe pjesëve shtesë opsionale.
NEDC2 janë shifra të llogaritura duke përdorur një formulë qeveritare nga shifrat WLTP të barasvlershme me atë që do të kishte qenë sipas testit të vjetër të NEDC. Pastaj mund të zbatohet skema tatimore e saktë.

Shikoni shifrat WLTP.
WLTP është testi zyrtar i ri i BE-së që përdoret për të llogaritur konsumin e standardizuar të karburantit dhe shifrat e CO2 për makinat e pasagjerëve. Kjo mat konsumin e karburantit dhe të energjisë, distancën dhe emetimet. Kjo është projektuar për të dhënë shifra më afër sjelljes reale të automjetit. Teston automjetet me pajisje opsionale dhe me një procedurë më rigoroze të testimit dhe profilin e ngarjes.

1Kufiri 2,500kg në P400e.
2Lëvizja nëpër terrene zhytëse disponohet vetëm kur motori është i ndezur.

Ndenjëset aktuale kanë jastëkë dhe shtresa të reja lëkure më të butë për të optimizuar këto karakteristika. Ju lutemi t’i referoheni shitësit të Land Rover për më shumë informacion.

Karakteristikat e InControl, opsionet, shërbimet e palëve të treta dhe disponueshmëria e tyre mbeten të varura nga tregu - pyesni shitësin e Land Rover për disponueshmëri në tregun lokal dhe kushtet e plota. Lidhshmëria me rrjetin celular nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet. Informacioni dhe imazhet e shfaqura në lidhje me teknologjinë InControl, duke përfshirë ekranet ose sekuencat, u nënshtrohen përditësimeve të softuerit, kontrollit të versionit dhe ndryshimeve të tjera të sistemit/vizuale në varësi të opsioneve të zgjedhura.

Karakteristikat opsionale dhe disponueshmëria e tyre mund të ndryshojnë sipas specifikimit të automjetit (modeli dhe fuqia) ose kërkojnë instalimin e karakteristikave të tjera për t'u pajisur. Ju lutemi të kontaktoni shitësin tuaj lokal për më shumë detaje ose konfigurojeni automjetin tuaj në linjë.