RANGE ROVER EVOQUE

KOHA PËR BËRË DEKLARATË. TASHMË NË DISPOZICION SI HIBRID ELEKTRIK

PAMJE KARROCERIE 360°
EKSPLORO HIBRIDIN ELEKTRIK

CO2 EMETIMET g/km
Të ulëta deri 43

EKONOMIA E KARBURANTIT e kombinuar
I/100km

Nga 1,9

KRAHASONI MODELIN TUAJ
Përzgjidhni deri në tre automjete Land Rover dhe krahasojini krah për krah.
NDËRTO VETË
Përdorni konfiguruesin për të krijuar Range Rover Evoque tuaj të përsosur
GJEJ NJË SHITËS TË AUTORIZUAR
Kërkoni një shitës të autorizuar Land Rover pranë jush!
SHKARKO NJË BROSHURË
Shikoni dhe shkarkoni broshurat më të fundit Land Rover
DIZAJNI
EKSPLORO PAMJEN E JASHTME
EKSPLORO PAMJEN E JASHTME

Vazhdimi i filozofisë sonë të dizajnit. Me siluetën e veçantë si Kupé, Range Rover Evoque është një pasues konkurrues i automjetit që mbërtheu zemrat në të gjithë botën.

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
TAVAN PANORAMIK
TAVAN PANORAMIK

Duke sjellë dritë natyrore në brendësinë e Range Rover Evoque, tavani panoramik ofron ndjenjë më të ndritshme, më të gjerë brenda SUV. Zgjidhni tavan panoramik fiks ose me rrëshqitje1 dhe çati me ngjyrë trupi ose me kontrast gri2 e të zezë.

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME
EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME

Pamja besimplotë e Range Rover Evoque manifestohet në karakteristikat e tapicerisë në lëkurë Windsor, thurjet cilësore të leshit Kvadrat dhe fibrat e tekstileve Eucaliptus.

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
RANGE ROVER EVOQUE DHE R-DYNAMIC
Range Rover Evoque është minimalist dhe i rafinuar. Range Rover Evoque R-Dynamic shtyn kufijtë me dizajn më të guximshëm dhe më të spikatur që shton joshjen e padiskutueshme të automjetit.
SHIKO GALERINË
RANGE ROVER EVOQUE MODELI LAFAYETTE
Range Rover Evoque Lafayette Edition përfshin një mori karakteristikash, duke përfshirë një çati panoramike kontrasti gri Nolita të fiksuar, pragje me ndriçim, pasqyrë të pasme të brendshme ClearSight3 - e cila ju lejon të shihni gjithmonë pas jush - dhe Pivi Pro4 me një ekran 10” të dytë me prekje.
SHIKO GALERINË
RANGE ROVER EVOQUE AUTOBIOGRAPHY
Bazuar në R-Dynamic HSE, Range Rover Evoque Autobiogrphy përmban shkronja bakri të djegura dhe rrota 21", së bashku me parakolpët, pragjet dhe anët.
SHIKO GALERINË
ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
TEKNOLOGJIA BRENDA MAKINËS
PIVI DHE PIVI PRO

Karakteristikat standarde në Pivi përfshijnë:

- Ekrani me prekje 10"
- Radio dixhitale DAB
- Ndërfaqe e re e krijuar
- Apple CarPlay® 5
- Android Auto™ 6
- Telekomandë 7

Aktualizojeni në Pivi Pro4 dhe do të shoqëroheni nga inteligjenca artificiale më e fundit brenda makinës që ofron veçori të tilla si sistemi i lundrimit vetë-mësues, për një udhëtim plotësisht të lidhur.

INFORMACION NË NJË VËSHTRIM

Zgjidhni nga një larmi skedarësh të ndryshëm, përfshirë navigimin 3D në ekran të plotë, informacionin e drejtimit ose shihni shpejt se çfarë audio po luhet, të gjitha në një ekran 12,3” interaktiv të ri me rezolucion të lartë.

Paraqitja opsionale e Afishimit Ballor8 projekton informacione kryesore në xhamin e përparmë. Shikoni me lehtësi shpejtësinë, pozicionin e marshit dhe navigimin e automjetit tuaj në ekranin me ngjyra.

SISTEM AUDIO RRETHUES MERIDIAN™

Një përvojë me të vërtetë angazhuese, plotësisht autentike e sallës së koncerteve. Drejtuesi dhe pasagjerët janë të mbështjellë në plotësinë dhe qartësinë e një performance të hapur, të gjerë përmes një sërë altoparlantësh anësorë, të përparmë dhe të pasmë. Dhe është e gjitha e integruar pa probleme me teknologjinë Trifield, në mënyrë që të mund të qëndroni ulur dhe të thithni çdo detaj.

14 altoparlantë dhe një bas me dy kanale, fuqi amplifikatori 650W.

Karakteristika: Përpunim dixhital i sinjalit, korrigjimi i kabinës Meridian, formimi i digës dixhitale Meridian, Trifield.

PËRDITËSIMI I SOFTUERIT
Automjeti juaj qëndron i përditësuar përmes Përditësimi i Softuerit9. Infozbavitja, telematika dhe module të ndryshme të kontrollit të automjetit të gjitha mund të përditësohen nga distanca për të ndihmuar në sigurimin e performancës optimale. Do të thotë që automjeti juaj thjesht vazhdon të përmirësohet.
PAKETA E LIDHJES
Paketa Online10 ofron shërbime të lidhura më tej përmes një karte SIM të integruar, duke siguruar qasje në:

- Media transmetimi të pakufizuara11
- Parashikime të motit
- Sinkronizimi i kalendarit në internet
KARIKIMI ME VALË
Karikimi opsional me valë i pajisjes me përforcues të sinjalit të telefonit ju lejon të karikoni telefona inteligjentë të pajtueshëm pa pasur nevojë për tela ose një panel karikimi. Ndërsa jeni në makinë, telefoni juaj do të përdorë antenën e automjetit për sinjal të përmirësuar dhe thirrje më të qarta.
JONIZIMI I AJRIT TË KABINËS ME FILTRIN PM2,5
Jonizimi opsional Nanoe™ rrit mirëqenien e drejtuesit dhe pasagjerëve. Aktivizimi i butonit PURIFY në makinën tuaj, filtri i krijuar posaçërisht tërheq dhe kap grimcat e imëta nga ajri i jashtëm, PM2,5 dhe alergjenët e ajrit si pluhuri dhe poleni.
AFTËSIA
TË GJITHA RROTAT AKTIVE
TË GJITHA RROTAT AKTIVE

Siguron lëvizje të sigurtë, në ose jashtë rrugës së shtruar. Në sipërfaqet e rrëshqitshme, si bari dhe dëbora, momenti mund të balancohet midis rrotave të përparme dhe të pasme për të maksimizuar tërheqjen.

REAGIM TERRENI 2
REAGIM TERRENI 2

Përshtatjuni kërkesave të terrenit duke optimizuar Range Rover Evoque në një nga katër mënyrat e drejtimit. Reagim Terreni 2 monitoron kushtet e lëvizjes dhe e ngre këtë sistem të vlerësuar me çmime në nivelin tjetër duke përzgjedhur sistematikisht mënyrën më të përshtatshme të lëvizjes për ju.

PAMJE TERRENI CLEARSIGHT
PAMJE TERRENI CLEARSIGHT

Me Pamje Terreni ClearSight12 ju mund të shihni në mënyrë efikase “përmes” kofanos dhe të shfaqni shumë pamje të jashtme, duke përfshirë edhe pjesën e poshtme të automjetit dhe rrotat, ndërsa jeni në lëvizje.

PERFORMANCA
HIBRID ELEKTRIK

Range Rover Evoque Hibrid Elektrik kombinon një motor benzine me 3 cilindra, 1,5 litërsh me një motor elektrik për prodhuar në total 309 kuaj fuqi. Drejtojeni makinën qoftë në modalitetin paralel-hibrid ose elektrik.

EKSPLORONI HIBRIDIN ELEKTRIK
SHIKONI SPECIFIKIMET
TËRHEQJET MOTORIKE
Nga fuqia dhe kënaqësia e pastër e drejtimit deri në ekonominë e karburantit dhe rafinimin, ekziston një gamë e motorëve të disponueshëm për Range Rover Evoque, duke përfshirë opsionin Hibrid Elektrik.
DINAMIKA PËRSHTATËSE
Me Dinamikën Përshtatëse, të zgjedhur përmes ekranit me prekje, Range Rover Evoque mundëson kontroll edhe më të mirë të trupit me manovrim më të sheshtë dhe reagime më të mprehta.
DINAMIKË E KONFIGURUESHME
Funksioni opsional Dinamika e Konfigurueshme ju lejon të konfiguroni hartëzimin e shpejtësisë së Range Rover Evoque, pikat e ndërrimit të transmisionit dhe drejtimin për t’iu përshtatur nevojave tuaja të drejtimit.
SHKATHTËSIA
5 NDENJËSE
5 NDENJËSE

591 litraVëllimi standard i lagur i industrisë lejon deri në 591 litra. Kjo është e barabartë me kapacitetin e thatë prej 472 litrash, të matur përmes blloqeve të ngurta. E thënë thjesht, mund të udhëtoni lehtësisht me katër miq.


4 NDENJËSE
4 NDENJËSE

908 litraPalosni njërën nga ndenjëset e pasme dhe përfitoni nga vëllimi shtesë i lagur prej 908 litrash. Kjo ju lejon të paketoni çantat shtesë që ju nevojiten, me një kapacitet të thatë prej 746 litrash.


3 NDENJËSE
3 NDENJËSE

1,066 litraMe këtë konfigurim, kapaciteti i hapësirës së ngarkesës arrin 1,066 litra, kur shoqërohet nga dy pasagjerë. Kapaciteti i thatë arrin 882 litra.


2 NDENJËSE
2 NDENJËSE

1,383 litraArrini përparësi të plotë të hapësirës së ngarkesës në dispozicion kur udhëtoni me një pasagjer të vetëm, duke siguruar vëllim të lagur deri në 1,383 litra, me kapacitet të përdorshëm të thatë prej 1,156 litrash


Vëllimi i lagur është standardi i industrisë, i cili matet duke mbushur hapësirën e ngarkesës me lëng. Vëllimi i thatë matet me blloqe të ngurta (200 x 50 x 100mm), duke treguar madhësinë e hapësirës praktike brenda automjetit.

PASQYRË E PASME CLEARSIGHT
E para për Land Rover dhe ndërmjet shumë tipareve të reja që e bëjnë Range Rover Evoque një kënaqësi për të drejtuar. Kjo teknologji opsionale mundëson pamje pa pengesa të rrugës prapa jush, pavarësisht nga pasagjerët e pasmë ose objektet në hapësirën e ngarkesës.3
FENERË MATRICË LED
Pjesë e teknologjive tona inovative, fenerët matricë LED me drita ditore simbol (DRL) përmbajnë rreze përshtatëse. Kjo maksimizon seksionet e rrezeve të larta për shikueshmëri të përkryer, ndërsa hedh hije mbi trafikun në ardhje, duke ndihmuar në parandalimin e verbimit.
ASISTENCA E DREJTUESIT
Zgjidhni nga një sërë karakteristikash të dizajnuara për të bërë drejtimin dhe parkimin më të thjeshtë dhe më të sigurt. Me shumë teknologji novatore në dispozicion, do të zbuloni se të gjitha karakteristikat janë projektuar për të rritur përvojën tuaj të drejtimit duke mundësuar më shumë siguri.
SIGURIA
ISOFIX dhe jastëkët e ajrit përmirësojnë sigurinë edhe më tej, dy pika ISOFIX për kufizimet e ndenjëseve për foshnje/fëmijë janë të vendosur në secilën anë të ndenjëseve të pasme dhe një sistem gjithëpërfshirës prej gjashtë jastëkësh ajri, duke përfshirë drejtuesin, pasagjerin, perdet anësore dhe jastëkët e ajrit të kraharorit janë standarde për të mbrojtur të gjithë brenda.
NDËRTO VETË

Koha për bërë deklaratë. Përdorni konfiguruesin për të krijuar Range Rover Evoque tuaj të përsosur.

NDËRTO VETË
VAZHDONI EKSPLORIMIN
ZGJIDHNI RANGE ROVER EVOQUE TUAJ
Gama e plotë e modelit të ri të gjendet këtu, me një përzgjedhje të gjerë të dizenjove të shkëlqyeshme, ndihmave të performancës dhe teknologjive në dispozicion.
ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
GALERIA
Saktësimi i vëmendjes ndaj detajeve ka qenë gjithmonë themelore për automjetet tona. Range Rover Evoque vërtet del më vete.
SHIKO GALERINË
SPECIFIKIM
Eksploro detaje të imëta. Zbuloni më shumë në lidhje me performancën e motorit, përmasat dhe konsumin e karburantit.
SHIKONI SPECIFIKIMET
AKSESORËT LAND ROVER
AKSESORËT LAND ROVER

Elegant, i fortë dhe praktik: personalizoni Range Rover Evoque më tej me një zgjedhje aksesorësh për karrocerinë dhe tapicerinë.

GJEJ PAJISJE
KOLEKSIONI LAND ROVER
KOLEKSIONI LAND ROVER

Koleksioni ynë ekskluziv i aksesorëve është frymëzuar nga automjetet tona dhe është bërë me një stil thelbësisht britanik.

ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
Përzgjidhni deri në tre automjete Range Rover dhe krahasojini krah për krah.
NDËRTO VETË
Përdorni konfiguruesin për të krijuar Range Rover Evoque tuaj të përsosur
GJEJ NJË SHITËS TË AUTORIZUAR
Kërkoni një shitës të autorizuar Land Range Rover pranë jush!
SHKARKO NJË BROSHURË
Shikoni dhe shkarkoni broshurat më të fundit Land RoverShifrat e ofruara janë të llogaritura NEDC2 si rezultat i testeve WLTP të prodhuesit zyrtar në përputhje me legjislacionin e BE. Vetëm për qëllime krahasuese. Shifrat e botës reale mund të ndryshojnë. Shifrat e CO2 dhe ekonomia e karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave të vendosura dhe pjesëve shtesë opsionale. NEDC2 janë shifra të llogaritura duke përdorur një formulë qeveritare nga shifrat WLTP të barasvlershme me atë që do të kishte qenë sipas testit të vjetër të NEDC. Pastaj mund të zbatohet trajtimi i saktë tatimor


Shikoni shifrat WLTP.

WLTP është testi zyrtar i ri i BE-së që përdoret për të llogaritur konsumin e standardizuar të karburantit dhe shifrat e CO2 për makinat e pasagjerëve. Kjo mat konsumin e karburantit dhe të energjisë, distancën dhe emetimet. Kjo është projektuar për të dhënë shifra më afër sjelljes reale të automjetit. Teston automjetet me pajisje opsionale dhe me një procedurë testimi më kërkuese dhe profilin e drejtimit.


1Përzgjedhja e opsionit të çatisë panoramike me rrëshqitje zvogëlon distancën e kokës nga tavani para dhe prapa.

2Vetëm e disponueshme me modelin Lafayette.

3Karakteristikë që i nënshtrohet rregulloreve lokale. Nëse përdoruesit bifokal ose varifokal nuk mund të rregullojnë lehtësisht përqendrimin në imazhin dixhital të pamjes së pasme të ClearSight, ato mund të kthehen në mënyrën e pasqyrimit të pasëm në çdo kohë.

4Navigacion Profesional kërkon abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj Land Rover.

5Makina juaj është e përgatitur për Apple CarPlay. Shërbimet e ofruara nga Apple CarPlay varen nga disponueshmëria e veçorive në vendin tuaj, ju lutemi shikoni https://www.apple.com/uk/ios/feature-availability/#apple-carplay për më shumë informacion.

6Makina juaj është e përgatitur për Android Auto. Shërbimet e ofruara nga Android Auto varen nga disponueshmëria e veçorive në vendin tuaj, ju lutemi shikoni https://www.android.com/auto/ për më shumë informacion.

7Land Rover Remote është një shërbim me abonim që mund të zgjatet pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi Land Rover. Aplikacioni Land Rover Remote duhet të shkarkohet nga dyqani Apple App Store/Google Play.

8Kërkon xham të përparmë solar në disa vende. Drejtimet e navigimit në xhamin e përparmë shfaqen vetëm kur Pivi Pro është i pajisur në automjet.

9Përditësimet kërkojnë lidhje me të dhëna.

10Mund të zbatohet politika e përdorimit të drejtë. Përfshin abonim 1 vit që mund të zgjatet pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj Land Rover.

11Zbatohet politika e përdorimit të drejtë. Pasi të përdoren 20GB të dhëna brenda një muaji, shpejtësia e të dhënave dhe funksionaliteti në automjet mund të zvogëlohet për pjesën tjetër të muajit.Për detaje të Politikës së Përdorimit të Drejtë të lidhur me këtë veçori, ju lutemi referojuni kushteve të InControl Pivi Pro në www.landrover.com/pivi-pro-terms.Koha e riprodhimit varet nga ofruesi i transmetimit dhe përkufizimi i përmbajtjes së videos. Videoja HD rrit ndjeshëm përdorimin e të dhënave.

12Pamje Terreni ClearSight e varur nga Kamera Rrethuese 3D. Imazhi nuk është drejtpërsëdrejti. Kontrolloni rrethinat për siguri. I nënshtrohet rregulloreve lokale.


Karakteristikat opsionale dhe disponueshmëria e tyre mund të ndryshojnë sipas specifikimit të automjetit (modeli dhe fuqia) ose kërkojnë instalimin e karakteristikave të tjera. Ju lutemi të kontaktoni shitësin tuaj lokal për më shumë detaje ose konfiguroni automjetin tuaj në internet.


Tiparet brenda automjeteve duhet të përdoren nga drejtuesit vetëm kur janë të sigurt për ta bërë këtë. Drejtuesit e automjeteve duhet të sigurojnë se janë në kontroll të plotë të automjetit në çdo kohë.


Karakteristikat e Pivi dhe InControl, opsionet, shërbimet e palëve të treta dhe disponueshmëria e tyre mbeten të varura nga tregu - pyesni shitësin e Land Rover për disponueshmëri në tregun lokal dhe kushtet e plota. Disa veçori kanë abonim që kërkon rinovim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj. Lidhshmëria me rrjetin celular nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet. Informacioni dhe imazhet e shfaqura në lidhje me teknologjinë InControl, përfshirë ekranet ose sekuencat, janë subjekt i aktualizimeve të softuerit, kontrollit të versionit dhe ndryshimeve të tjera të sistemit/vizuale në varësi të opsioneve të përzgjedhura.


Apple CarPlay është një markë tregtare e Apple Inc. Mund të zbatohen termat e përdoruesit fundorë të Apple Inc.


Android Auto është një markë tregtare e Google LLC.


Meridian është një markë tregtare e regjistruar e Meridian Audio Ltd Trifield dhe pajisja me tre fusha është një markë tregtare e Trifield Productions Ltd.

Nanoe™ është një markë tregtare e Panasonic Corporation.