Range Rover Velar

RANGE ROVER I AVANCUAR. TANI GJITHASHTU I DISPONUESHËM SI HIBRID ELEKTRIK. 

PAMJE KARROCERIE 360°
EKSPLORO HIBRIDIN ELEKTRIK

CO2 EMETIMET g/km
Të ulëta deri 52

EKONOMIA E KARBURANTIT e kombinuar
I/100km

Nga 2,3

ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
Krahasoni veçoritë dhe specifikimet krah për krah.
NDËRTO VETË
Përdorni konfiguruesin për të krijuar Range Rover Velar tuaj të përsosur.
GJEJ NJË SHITËS TË AUTORIZUAR
Kërkoni një shitës të autorizuar Land Rover pranë jush.
SHKARKO NJË BROSHURË
Shikoni dhe shkarkoni broshurat më të fundit Land Rover
DIZAJNI
EKSPLORO PAMJEN E JASHTME
EKSPLORO PAMJEN E JASHTME

Range Rover Velar është mjaft e balancuar, me raporte të optimizuara. Trashëgimia krenare e Range Rover dallohet në çast: nga pjesa e përparme formale, e fuqishme, përmes një linje të vazhdueshme të mesit, që kulmon në pjesën e pasme të tendosur dhe elegante. 

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
DOREZA DYERSH TË RRAFSHËTA
DOREZA DYERSH TË RRAFSHËTA

Dorezat e dyerve me hapje tërhiqen kur nuk përdoren. Dizajni i tyre i rrafshët krijon linja jashtëzakonisht të pastra dhe të pastra që përmirësojnë efikasitetin aerodinamik dhe reduktojnë zhurmën e erës. 

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME
EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME

Zhytni vetveten në Range Rover Velar. Detajet e tapicerisë përfshijnë mbështetësen e krahut dhe materiale të punuara imtësisht në përgjithësi. 

NDËRTO VETË
SHIKO GALERINË
ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
RANGE ROVER VELAR 
Range Rover Velar udhëheq me dizajn reduktues. E pastër, elegante dhe dalluese, makina ka një prani të mrekullueshme dhe bashkëkohore. Fuqia e rafinuar dhe hijeshia e mundimshme kombinohen me efekt të hollësishëm në këtë shembull të jashtëzakonshëm të dizajnit bashkëkohor automobilistik. 
SHIKO GALERINË
RANGE ROVER VELAR R-DYNAMIC
Range Rover Velar R-Dynamic ka një qëndrim të qëllimshëm, me thekse parakolpi si bakër i djegur, ajërmbledhëse kofanoje dhe ajërmbledhëse anësore duke i shtuar shumë pamjes dhe joshjes së sofistikuar bashkëkohore të tij. Simboli i kofanos, skriptet e derës së bagazhit dhe grilat kanë finitura Atlas Shadow. 
SHIKO GALERINË
RANGE ROVER VELAR EDITION
Range Rover Velar është i njohur për pamjet e tij të avancuar dhe Range Rover Velar Edition e ngre atë edhe më lart. Me elementët e saj të përqendruar te dizajni, siç janë theksimet e zeza, rrotat 20” të zeza dhe çati kontrasti të zezë, është e pamundur të mos vështrosh. 
SHIKO GALERINË
TEKNOLOGJIA BRENDA MAKINËS
PIVI DHE PIVI PRO 

Veçoritë standarde në Pivi përfshijnë:

- Ekrani me prekje 10"
- Radio dixhitale DAB
- Ndërfaqe e re e krijuar
- Apple CarPlay ® 1
- Android Auto ™ 2
- Remote 3

Aktualizojeni në Pivi Pro4 dhe do të shoqëroheni nga inteligjenca artificiale më e fundit brenda makinës që ofron veçori të tilla si sistemi i lundrimit vetë-mësues, për një udhëtim plotësisht të lidhur. 

INFORMACION NË NJË VËSHTRIM 

Zgjidhni nga një larmi skedarësh të ndryshëm, përfshirë navigimin 3D në ekran të plotë, informacionin e drejtimit ose shihni shpejt se çfarë audio po luhet, të gjitha në një ekran 12,3” interaktiv të ri me rezolucion të lartë.

Ekrani opsional Afishimi Ballor5 projekton informacionin kryesor në xhamin e përparmë. Shikoni me lehtësi shpejtësinë, pozicionin e marshit dhe navigimin e automjetit tuaj në ekranin me ngjyra.  

SISTEM FIRMË AUDIO MERIDIAN 

Ndihuni dhe vlerësoni muzikën në një dimension të ri, me altoparlantë shtesë të pozicionuar me kujdes rreth kabinës dhe duke përdorur teknologjinë Trifield 3D të Meridian për të krijuar një përvojë vërtet unike të zërit “drejtpërsëdrejti”. 

22 altoparlantë dhe një bas me dy kanale, fuqi amplifikatori 1300W. 

Karakteristika: Përpunim dixhital i sinjalit, korrigjimi i kabinës Meridian, formimi i digës dixhitale Meridian, 3D Trifield. 

PËRDITËSIMI I SOFTUERIT 
Automjeti juaj qëndron i përditësuar përmes Përditësimi i Softuerit6. Infozbavitja, telematika dhe module të ndryshme të kontrollit të automjetit të gjitha mund të përditësohen nga distanca për të ndihmuar në sigurimin e performancës optimale. Do të thotë që automjeti juaj thjesht vazhdon të përmirësohet. 
PAKETA E LIDHJES 
Paketa e Lidhjes7 ofron shërbime të lidhura më tej përmes një karte SIM të integruar, duke siguruar qasje në:

- Media e pakufizuar e transmetimit
- Parashikimet e motit
- Sinkronizimi i kalendarit në internet  
WI-FI AKTIV 
Zgjidhni Wi-Fi të aktivizuar me Planin e të Dhënave8 dhe do të mund të përdorni:  

- Zgjedhja juaj e shërbimeve të transmetimit të mediave
- Deri në 20 GB të dhëna në muaj
- Një lidhje antene e përmirësuar
- Shumë pajisje të lidhura 
JONIZIMI I AJRIT TË KABINËS ME FILTRIN PM2,5
Jonizimi opsional NanoeTM e drejtuesit dhe pasagjerëve. Aktivizoni karakteristikat dhe filtri i krijuar posaçërisht tërheq dhe kap grimcat e imëta dhe alergjenët e ajrit nga ajri i jashtëm, si PM2,5 si pluhuri dhe poleni.
PERFORMANCA
HIBRID ELEKTRIK

Fuqia e hibridit elektrik (PHEV) e përbëhet nga një motor me 4 cilindra, 2,0 Si4 300 PS 4 rrota aktive, me benzinë dhe eMotor 104PS. Drejtojeni makinën qoftë në modalitetin paralel-hibrid ose elektrik. 

EKSPLORONI HIBRIDIN ELEKTRIK 
SHIKONI SPECIFIKIMET
TËRHEQJET MOTORIKE 
Secili prej motorëve tanë mundëson një përvojë dinamike drejtimi. Range Rover Velar është në dispozicion si automjet me benzinë, naftë ose hibrid elektrik. 
DINAMIKA E DREJTIMIT  
Transmisioni automatik me 8 shpejtësi është përshtatur imtësisht nga inxhinierët e Land Rover për të kombinuar ndërrimin e lehtë të marsheve me reagimin jashtëzakonisht të shpejtë. Me tetë raporte në distancë të ngushtë, ndërrimet e marsheve janë pothuajse të pandjeshme. 
DINAMIKË E KONFIGURUESHME 
Ju lejon të optimizoni qoftë përsosjen dhe rehatinë apo performancën duke rregulluar konfigurimin e mashit, manovrimit, përshpejtimit dhe suspensionit. 
AFTËSIA
TË GJITHA RROTAT AKTIVE
TË GJITHA RROTAT AKTIVE

Funksioni Të Gjitha Rrotat Aktive (AWD) me moment sipas kërkesës jep performancën rrugore të shkëlqyer dhe aftësinë e plotë jashtë rrugës së shtruar. Për të ruajtur tërheqje optimale për progres të siguruar në të gjitha kushtet, udhëtimi i Range Rover Velar është i lidhur dhe i zhvilluar falë një sërë teknologjish të dizajnuara me kujdes.

REAGIM TERRENI
REAGIM TERRENI

Optimizoni motorin, ingranazhet, sistemet diferenciale në qendër dhe shasia për të përputhur kërkesat e terrenit duke zgjedhur një nga gjashtë modalitetet e drejtimit. Reagim Terreni 2 ju mundëson të përdorni lehtësisht ekspertizën tonë 70-vjeçare, me automjetin që automatikisht përzgjedh modalitetin më të përshtatshëm të lëvizjes jashtë rrugës së shtruar.

KONTROLLI I LËVIZJES NË TË GJITHA TERRENET
KONTROLLI I LËVIZJES NË TË GJITHA TERRENET

Kontrolli i Lëvizjes në të Gjitha Terrenet është një sistem opsional i fjalës së fundit të teknologjisë që ju mundëson të caktoni dhe të mbajnë shpejtësi të qëndrueshme në kushte sfiduese, si në terren me baltë, bar të lagur, akull, borë dhe terren.

SHKATHTËSIA
5 NDENJËSE
5 NDENJËSE

834 litra


Vëllimi standard i lagur i industrisë lejon deri në 834 litra. Kjo është e barabartë me kapacitetin e thatë prej 513 litrash, të matur përmes blloqeve të ngurta.

4 NDENJËSE
4 NDENJËSE

1.182 litra


Palosni njërën nga ndenjëset e pasme dhe përfitoni nga vëllimi shtesë i lagur prej 1.182 litrash. Kjo ju lejon të paketoni çantat shtesë që ju nevojiten, me një kapacitet të thatë prej 808 litrash.

3 NDENJËSE
3 NDENJËSE

1.357 litra


Me këtë konfigurim, kapaciteti i hapësirës së ngarkesës arrin 1.357 litra, kur shoqërohet nga dy pasagjerë. Kapaciteti i thatë arrin 955 litra.

2 NDENJËSE
2 NDENJËSE

1.705 litra


Arrini përparësi të plotë të hapësirës së ngarkesës në dispozicion kur udhëtoni me një pasagjer të vetëm, duke siguruar vëllim të lagur deri në 1.705 litra, me kapacitet të përdorshëm të thatë prej 1.250 litrash.

Vëllimi i lagur është standardi i industrisë, i cili matet duke mbushur hapësirën e ngarkesës me lëng. Vëllimi i thatë matet me blloqe të ngurta (200 x 50 x 100mm), duke treguar madhësinë e hapësirës praktike brenda automjetit.

FENERË MATRICË LED 
Pjesë e gamës së teknologjive tona, fenerët matricë LED ofrojnë rreze përshtatëse që zbehet dhe përshtatet për të mundësuar shikueshmëri maksimale pa verbuar automjetet që vijnë përballë.
ASISTENCA E DREJTUESIT
Zgjidhni nga një sërë karakteristikash të dizajnuara për të bërë drejtimin dhe parkimin më të thjeshtë dhe më të sigurt. Me shumë teknologji novatore në dispozicion, do të zbuloni se të gjitha karakteristikat janë projektuar për të rritur përvojën tuaj të drejtimit duke mundësuar më shumë siguri.
ZBULO MË SHUMË
OPSIONET E PAKETAVE
Zgjidhni nga një sërë paketash për të përmirësuar përvojën tuaj në drejtimin e makinës. 

- Paketa e Asistencës së Këndit të Vështirë
- Paketa e Asistencës së Drejtuesit 
VLERËSIMI I SIGURISË ME PESË YJE
Range Rover Velar ka arritur vlerësimin pesë yje të Euro NCAP, duke konfirmuar se automjeti është ndër më të sigurtët në treg.
NDËRTO VETË

Range Rover i avancuar. Përdorni konfiguruesin për të krijuar Range Rover Velar tuaj të përsosur. 

NDËRTO VETË
VAZHDONI EKSPLORIMIN
ZGJIDHNI RANGE ROVER EVOQUE VELAR
Gama e plotë e modelit të ri të gjendet këtu, me një përzgjedhje të gjerë të dizenjove të shkëlqyeshme, ndihmave të performancës dhe teknologjive në dispozicion. 
ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
GALERIA
Saktësimi i vëmendjes ndaj detajeve ka qenë gjithmonë themelore për automjetet tona. Range Rover Velar. MODERNIZËM DHE ELEGANCË.
SHIKO GALERINË
SPECIFIKIME
Eksploro detaje të imëta. Zbuloni më shumë në lidhje me performancën e motorit, përmasat dhe konsumin e karburantit.
SHIKONI SPECIFIKIMET
AKSESORËT LAND ROVER
AKSESORËT LAND ROVER

Elegant, i fortë dhe praktik, personalizoni Range Rover Velar më tej me një zgjedhje aksesorësh për karrocerinë dhe tapicerinë.

GJEJ PAJISJE 
KOLEKSIONI LAND ROVER
KOLEKSIONI LAND ROVER

Koleksioni ynë ekskluziv i aksesorëve është frymëzuar nga automjetet tona dhe është bërë me një stil thelbësisht britanik.

ZGJIDHNI MODELIN TUAJ
Krahasoni veçoritë dhe specifikimet krah për krah.
NDËRTO VETË
Përdorni konfiguruesin për të krijuar Range Rover Velar tuaj të përsosur.
GJEJ NJË SHITËS TË AUTORIZUAR
Kërkoni një shitës të autorizuar Land Rover pranë jush.
SHKARKO NJË BROSHURË
Shikoni dhe shkarkoni broshurat më të fundit Land Rover

†Shifrat e ofruara janë të llogaritura nga NEDC2 si rezultat i testeve WLTP të prodhuesit zyrtar në përputhje me legjislacionin e BE. Vetëm për qëllime krahasuese. Shifrat e botës reale mund të ndryshojnë. Shifrat e CO2 dhe ekonomia e karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave të vendosura dhe pjesëve shtesë opsionale. NEDC2 janë shifra të llogaritura duke përdorur një formulë qeveritare nga shifrat WLTP të barasvlershme me atë që do të kishte qenë sipas testit të vjetër të NEDC. Pastaj mund të zbatohet skema tatimore e saktë.

Shikoni shifrat WLTP.
WLTP është testi zyrtar i ri i BE-së që përdoret për të llogaritur konsumin e standardizuar të karburantit dhe shifrat e CO2 për makinat e pasagjerëve. Kjo mat konsumin e karburantit dhe të energjisë, distancën dhe emetimet. Kjo është projektuar për të dhënë shifra më afër sjelljes reale të automjetit. Teston automjetet me pajisje opsionale dhe me një procedurë më rigoroze të testimit dhe profilin e ngarjes.


1 Makina juaj është e përgatitur për Apple CarPlay. Shërbimet e ofruara nga Apple CarPlay varen nga disponueshmëria e veçorive në vendin tuaj, ju lutemi shikoni https://www.apple.com/uk/ios/feature-availability/#apple-carplay për më shumë informacion.
2 Makina juaj është e përgatitur për Android Auto. Shërbimet e ofruara nga Android Auto varen nga disponueshmëria e veçorive në vendin tuaj, ju lutemi shikoni https://www.android.com/auto/ për më shumë informacion.
3 Land Rover Remote është një shërbim me abonim që mund të zgjatet pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi Land Rover. Aplikacioni Land Rover Remote duhet të shkarkohet nga dyqani Apple App Store/Google Play.
4Navigacion Profesional kërkon abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj Land Rover.
5 Kërkon xham të përparmë solar në disa vende. Drejtimet e navigimit në xhamin e përparmë shfaqen vetëm kur Pivi Pro është i pajisur në automjet.
6Përditësimet kërkojnë lidhje me të dhëna.
7 Mund të zbatohet politika e përdorimit të drejtë. Përfshin abonim 1 vit që mund të zgjatet pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj Land Rover.
8Zbatohet politika e përdorimit të drejtë. Pasi të përdoren 20GB të dhëna brenda një muaji, shpejtësia e të dhënave dhe funksionaliteti në automjet mund të zvogëlohet për pjesën tjetër të muajit.
Për detaje të Politikës së Përdorimit të Drejtë të lidhur me këtë veçori, ju lutemi referojuni kushteve të InControl Pivi Pro në www.landrover.com/pivi-pro-terms.
Koha e riprodhimit varet nga ofruesi i transmetimit dhe përkufizimi i përmbajtjes së videos.
Videoja HD rrit ndjeshëm përdorimin e të dhënave.


Karakteristikat opsionale dhe disponueshmëria e tyre mund të ndryshojnë sipas specifikimit të automjetit (modeli dhe fuqia) ose kërkojnë instalimin e karakteristikave të tjera për t'u pajisur. Ju lutemi të kontaktoni shitësin tuaj lokal për më shumë detaje ose konfigurojeni automjetin tuaj në linjë.


Të gjitha karakteristikat brenda automjetit duhet të përdoren nga drejtuesit vetëm kur janë të sigurta. Drejtuesit duhet të sigurohen se janë në kontroll të plotë të automjetit në çdo kohë.


Karakteristikat Pivi e InControl, opsionet, shërbimet e palëve të treta dhe disponueshmëria e tyre mbeten në varësi nga tregu - pyesni shitësin e Land Rover për disponueshmëri në tregun lokal dhe kushtet e plota.


Disa veçori kanë abonim që kërkon rinovim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj. Lidhshmëria me rrjetin celular nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet. Informacioni dhe imazhet e shfaqura në lidhje me teknologjinë InControl, duke përfshirë ekranet ose sekuencat, u nënshtrohen përditësimeve të softuerit, kontrollit të versionit dhe ndryshimeve të tjera të sistemit/vizuale në varësi të opsioneve të zgjedhura.


Apple CarPlay është një markë tregtare e Apple Inc. Mund të zbatohen termat e përdoruesit fundorë të Apple Inc.
Android Auto është një markë tregtare e Google LLC.
Meridian është një markë e regjistruar e Meridian Audio Ltd.
Trifield dhe pajisja tri fusha është markë tregtare e Trifield Productions Ltd.
NanoeTM është markë tregtie e Panasonic Corporation.