RANGE ROVER SPORT

RANGE ROVER SPORT

Disponueshme: 2
Land Rover Range Rover Sport
SE D250 AWD 2996cc 2022
2022 new Land Rover Range Rover Sport Santorini Black AWD SE D250
KILOMETRAZHI
km
MOTORI
Mild hybrid (MHEV)
FUQIA
250 bhp
ÇMIMI
116,000 €
INFORMACIONE TË MËTEJSHME
Land Rover Range Rover Sport
HSE Dunamic D300 AWD 2996cc 2022
2022 new Land Rover Range Rover Sport Eiger Grey AWD HSE Dunamic D300
KILOMETRAZHI
km
MOTORI
Mild hybrid (MHEV)
FUQIA
300 bhp
ÇMIMI
119,000 €
INFORMACIONE TË MËTEJSHME

KARAKTERISTIKAT KRYESORE

DIZAJNI

DIZAJNI

Me dizajn më sportiv dhe qëndrim të fuqishëm, muskulor, Range Rover Sport është projektuar për ndikim. Më e pastër, më dinamike, ka një ndjenjë bashkëkohore kudo që të shikoni - nga grila e re Range Rover Sport, grykat e rimodeluara të kofanos deri te opsionet e rrotave të rafinuara, por edhe sportive.
EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
PERFORMANCA

PERFORMANCA

Një sërë tërheqjesh motorike të fuqishme japin performancë të mahnitshme në rrugë. Motori 5.0 litërsh V8 me benzinë me superkomprimues ofron rendiment të përmirësuar prej 525PS dhe kombinimi i motorit
EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
TEKNOLOGJIA

TEKNOLOGJIA

Sistemi i info-zbavitjes Touch Pro Duo integron bukur dy 10 ekrane me prekje me definicion të lartë. Përdorni Touch Pro Duo së bashku me ekranin me ngjyra të Afishimit Ballor dhe ekranit interaktiv të drejtuesit për të parë dhe bashkëvepruar njëkohësisht me shumë veçori.
EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE

DIZAJNI

Click to interact

EKSPLORO PAMJEN E JASHTME

Muskulor dhe me raporte të përkryer, Range Rover Sport është projektuar për të tërhequr vëmendje kudo që të jeni.
NDËRTO VETË Shiko galerinë
EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME

EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME

Luksoze, tejet i rehatshëm dhe jashtëzakonisht funksional, Range Rover Sport është automjet i drejtuesit në gjithë qenien e tij.
NDËRTO VETË Shiko galerinë

MODELET DHE AUTOMJETET E VEÇANTA

HSE SILVER

HSE SILVER

Bazuar në modelin tonë HSE, Range Rover Sport HSE Silver zbukurohet me tipare karrocerie Shadow Atlas për të theksuar ndjenjën sportive. Plus, një zgjedhje e ngjyrave të tapicerisë dhe opsione premium të rrotave e bëjnë makinën tuaj vërtet personale
NDËRTO VETË Shiko galerinë

PERFORMANCA

RANGE ROVER SPORT PHEV

RANGE ROVER SPORT PHEV

Automjeti Elektrik Hibrid (PHEV) ofron eksperiencë jashtëzakonisht të rafinuar dhe i bën aftësitë e Range Rover Sport të kryesojnë si në rrugë të shtruar ashtu edhe jashtë saj. PHEV arrin nga 0-100km/h në vetëm 6.3 sekonda dhe shpejtësi maksimale prej 220km/h
EKSPLORO PHEV

TEKNOLOGJIA

TOUCH PRO DUO

TOUCH PRO DUO

Dy ekranet me prekje të Touch Duo Pro me definicion të lartë ju lejojnë të shikoni njëkohësisht informacione në një ekran, për shembull, duke përdorur sistemin e navigimit, ndërkohë që bashkëveprojnë me veçori të shumta, të tilla si përshtatja e cilësimeve të medias, tek tjetri.
EKSPLORO TEKNOLOGJITË

SHKATHTËSIA

5+2 NDENJËSE

5+2 NDENJËSE

221 litra


Ndenjëset opsionale të radhës së tretë janë të dizajnuara për përdorim të rastësishëm*, duke lejuar që automjeti të akomodojë deri në shtatë persona.

*Ndenjëset e rreshtit të tretë janë të përshtatshme për përdorim nga fëmijët më të mëdhenj që mund të përdorin rripin e të rriturve ose një ulëse shtesë që lidhet me rripin e të rriturve. Nuk janë të përshtatshëm për fëmijët më të vegjël të cilët kërkojnë një ulëse fëmijësh ku rripi për të rritur nuk përdoret direkt për të mbajtur fëmijën. Hapësira e bagazhit është e zvogëluar në modelet PHEV, ju lutemi të kontaktoni shitësin tuaj për më shumë detaje.

Thatë: Vëllimi i matur me blloqe të ngurta që përputhen me Verband Der Automobilindustrie (200mm x 50mm x 100mm).
Lagur: Vëllimi siç matet duke simuluar hapësirën e ngarkuar të mbushur me lëng.

Në variantet P400e, kapaciteti i hapësirës së ngarkesës zvogëlohet deri në 79 litra dhe dyshemeja e hapësirës së ngarkesës rritet për 46 mm. Ju lutemi të kontaktoni shitësin lokal të Land Rover për më shumë informacion.

ÇELËSI I AKTIVITETIT

ÇELËSI I AKTIVITETIT

Shijoni aktivitetet e preferuara në natyrë dhe mbajeni çelësin e makinës tuaj të sigurt në automjet. Funksioni opsional i aktivitetit Land Rover përmban një rrip dore plotësisht të papërshkueshëm nga uji, duke ju lejuar të merrni pjesë në një sërë aktivitetesh ku mbajtja e një çelësi makine nuk është i volitshëm.
EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE

AFTËSIA

SUSPENSIONI

SUSPENSIONI

Një udhëtim i sigurt e i kompletuar theksohet më tej nga suspensioni elektronik me ajër më i fundit cili siguron amortizim të jashtëzakonshëm dhe ruajtje pozicioni. Në Range Rover Sport SVR do të gjeni performancë ekskluzive me suspensionin e SVR Sport të optimizuar për performancë dhe manovrim të përmirësuar.
NDËRTO VETË
LAND ROVER GEAR - AKSESORË

LAND ROVER GEAR - AKSESORË

Përmirësoni Range Rover Sport në çdo kohë të jetëgjatësisë së tij duke shtuar aksesorë nga Land Rover Gear. Përshtateni automjetin sipas nevojave tuaja me aksesorë elegant, të fortë dhe të gjithanshëm të cilët janë projektuar, testuar dhe prodhuar në të njëjtat standarde si pajisjet origjinale.
SHIKONI OPSIONET DHE AKSESORËT

ZGJIDHNI RANGE ROVER SPORT TUAJ

**Kufiri 2500kg në modelet P400e. 3000kg kufi në modelet SVR dhe P300.

Shifrat e ofruara vijnë nga NEDC2 si rezultat i testeve WLTP të prodhuesit zyrtar në përputhje me legjislacionin e BE. Vetëm për qëllime krahasuese. Shifrat e botës reale mund të ndryshojnë. Shifrat e CO₂ dhe ekonomia e karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave të vendosura dhe pjesëve shtesë opsionale. NEDC2 janë shifra të llogaritura duke përdorur një formulë qeveritare nga shifrat WLTP të barasvlershme me atë që do të kishte qenë sipas testit të vjetër të NEDC. Pastaj mund të zbatohet skema tatimore e saktë.
Shikoni shifrat WLTP.
WLTP është testi zyrtar i ri i BE-së që përdoret për të llogaritur konsumin e standardizuar të karburantit dhe shifrat e CO₂ për makinat e pasagjerëve. Kjo mat konsumin e karburantit dhe të energjisë, distancën dhe emetimet. Kjo është projektuar për të dhënë shifra më afër sjelljes reale të automjetit. Teston automjetet me pajisje opsionale dhe me një procedurë më rigoroze të testimit dhe profilin e ngarjes.

Ndërsa nxjerrim InControl, disa karakteristika specifike të përshkruara mund të jenë opsionale dhe në varësi të tregut ose tërheqjes motorike. Ju lutemi të konsultoheni me faqen specifike sipas shtetit të internetit të Land Rover-it ose shitësin tuaj të autorizuar të Land Rover për disponueshmërinë dhe kushtet e plota në vendin tuaj. Karakteristika të caktuara kërkojnë një kartë SIM të përshtatshme me një kontratë të përshtatshme me të dhëna e cila do të kërkojë abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj i autorizuar. Lidhshmëria celulare nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet. Informacioni dhe imazhet e shfaqura në këtë faqe në lidhje me teknologjinë InControl, duke përfshirë ekranet ose sekuencat, u nënshtrohen përditësimeve të softuerit, kontrollit të versionit dhe ndryshimeve të tjera të sistemit/vizuale në varësi të opsioneve të zgjedhura. Të gjitha karakteristikat brenda automjetit duhet të përdoren nga drejtuesit vetëm kur janë të sigurt për ta. Drejtuesit duhet të sigurohen se janë në kontroll të plotë të automjetit në çdo kohë.

Karakteristikat opsionale dhe disponueshmëria e tyre mund të ndryshojnë sipas specifikimit të automjetit (modeli dhe fuqia) ose kërkojnë instalimin e karakteristikave të tjera për t'u pajisur. Ju lutemi të kontaktoni shitësin tuaj lokal për më shumë detaje ose konfigurojeni automjetin tuaj në linjë.