### RANGE ROVER SPORT SVR MODELI ULTIMATE
SHPREHJA DEFINITIVE E PERFORMANCËS SË RANGE ROVER

NGAZËLLIM I NGRITUR

Range Rover më i shpejtë i të gjitha kohërave është ngritur në lartësi të reja.
Range Rover Sport SVR Modeli Ultimate është shprehja përfundimtare e SUV-it tonë të performancës luksoze – e kuruar nga Ekipi SV i Personalizimit në
Qendra Teknike të Operacioneve Speciale në MB.

NGJYRA EKSKLUZIVE QË BIEN NË SY

Range Rover Sport SVR Ultimate ofrohet në një zgjedhje prej tre ngjyrash mahnitëse, të zgjedhura nga ekipi Land Rover Design nga paleta ekskluzive SV Bespoke. Ngjyra e shkëlqimit blu Maja dhe gri Marl janë ngjyra vërtet unike që paraqesin teknologjinë e flakeve të xhamit për efekt vezullues dhe shkëlqyes, ndërsa e zeza Liguriane me finitura saten ofron pamje më të qëllimshme dhe të fshehtë.
Plotësimi i këtyre zgjedhjeve të guximshme të ngjyrave është një ngjyrë e bardhë Fuji që tërheq vëmendje në detajet e sakta dhe materialet e performancës së lartë.

NGJYRA

DETAJET E MODELIT ULTIMATE

KARAKTERISTIKAT E DIZAJNIT TË PERSONALIZUAR SV

KARAKTERISTIKAT E DIZAJNIT TË PERSONALIZUAR SV

Përveç ngjyrave ekskluzive të SV Bespoke, teksti tradicional "Range Rover" mbi kofano dhe derën e bagazhit dhe simboli SVR janë ngritur në lartësi të reja elegante me tapiceri të zezë me shkëlqim dhe një qarkim ekskluziv të bardhë Fuji. Pragjet me porosi janë shënjuar me 'Ultimate edition'.
STILIM UNIK I TAPICERISË

STILIM UNIK I TAPICERISË

Ulur pas timonit në ndenjëset sportive me 16 pozicione që përqafojnë format, pedalet e anodizuara SV Bespoke të zeza maksimizojnë kontrollin tuaj mbi transmisionin automatik me 8 shpejtësi. Me tekstin SVR në mbështetëset e kokës dhe finiturat elegante të kabinës me fibra karboni – do të kuptoni se pse ky është SUV-i ynë i performancës më bindës ndonjëherë.
FUQI E GJALLË

FUQI E GJALLË

Range Rover Sport SVR Modeli Ultimate arrin nga 0-100kmh në 4,5 sekonda ose 0-60 mph në 4,3 sekonda, me shpejtësi maksimale prej 176 mph (283khp)*. Motori i tij 5,0 litërsh V8 me benzinë me superkomprimues prodhon 575 kuaj fuqi. Një transmision i përmirësuar me tetë shpejtësi me ndërrime marshi më të mprehta dhe më të shpejta është përfshirë gjithashtu. Kjo lidhje e menjëhershme me motorin ndihmon për ta bërë atë Land Rover-in më të shpejtë ndonjëherë.

ZOTËRONI RANGE ROVER SPORT SVR MODELI ULTIMATE

Nëse jeni i interesuar të zotëroni shprehjen përfundimtare të performancës së Range Rover, ju lutemi kontaktoni Qendrën tuaj lokale të Specialistëve SV.