RANGE ROVER EVOQUE

RANGE ROVER EVOQUE

KOHA PËR BËRË DEKLARATË. TANI GJITHASHTU DISPONOHET SI HIBRID ELEKRIK
KRIJONI AUTOMJETIN TUAJ

DIZAJNI I KARROCERISË

Të sigurta dhe të dallueshme, linjat e rafinuara të Range Rover Evoque krijojnë prani të pagabueshme.

Kliko për të ndërvepruar

DIZAJNI I TAPICERISË

Sipërfaqet e pangarkuara dhe një gamë materialesh cilësore e kuruar me kujdes ndihmojnë në krijimin e ambientit tuaj perfekt.

MJESHTËRI NË TAPICERI

MJESHTËRI NË TAPICERI

Një sërë materialesh bashkëkohore të finiturave disponohen për të ngritur edhe më shumë tapicerinë tuaj të Range Rover Evoque. Të gjitha rrisin nivelet e rehatisë dhe stilit për t'iu përshtatur edhe shijeve më kërkuese.
MBËSHTETËSE BËRRYLI ME RRËSHQITJE

MBËSHTETËSE BËRRYLI ME RRËSHQITJE

Brenda Range Rover Evoque gjeni prekje që thjesht kanë kuptim, të tilla si paneli qendror me hapësira ruajtëse dhe një mbështetëse bërryli me rrëshqitje. Sjell rehati dhe fleksibilitet në hapësirën tuaj.
NDENJËSET

NDENJËSET

Shijoni rehatinë brenda Range Rover Evoque, me ndenjëse të përparme me ngrohje dhe ftohje që ju lejojnë të përshtatni temperaturën sipas preferencave tuaja.

KRYESORE

TEKNOLOGJIA

TEKNOLOGJIA

Range Rover Evoque është plotësisht i pajisur për aventurat urbane të shekullit të 21-të. Veçoritë inovative si Pivi, Apple Carplay®1 dhe Android AutoTM2 lejojnë lidhje të përmirësuar, ndërsa ekrani intuitiv me prekje e bën të thjeshtë. Plus, sistemi akustik MeridianTM mundëson një përvojë si në sallë koncertesh në çdo makinë.
AFTËSIA

AFTËSIA

Kombinimi i aftësive të përditshme bashkë me përvojën e sigurt jashtë rrugës së shtruar. Range Rover Evoque vjen i pajisur me inteligjencën e Reagim Terreni 2 dhe Kontroll të Lëvizjes në të Gjitha Terrenet, duke ju lejuar të përballoni me lehtësi çdo ndryshim të motit ose terrenit.
PERFORMANCA

PERFORMANCA

Rrugëtimi është në duart tuaja me Range Rover Evoque. Zgjidhni nga një sërë opsionesh të grupit të fuqisë që i përshtaten nevojave tuaja, pavarësisht nëse kërkoni një përvojë drejtimi të sigurt ose ekonomi më të mirë të karburantit. Plus, Dinamika Përshtatëse mundëson manovrim më të mprehtë dhe kontrollin e trupit.

ZGJIDHNI MODELIN TUAJ

Range Rover Evoque juaj perfekt po pret të gjendet.

RANGE ROVER EVOQUE

RANGE ROVER EVOQUE

Me siluetë të ngjashme si kupé dhe fenerë LED, Range Rover Evoque është një pasardhës bindës i automjetit që fitoi kaq shumë çmime. Pamja që tërheq vëmendje kombinohet me veçori praktike si pasqyra dyersh me ngrohje, elektrike dhe Pivi me ekran 10" me prekje.
RANGE ROVER EVOQUE S

RANGE ROVER EVOQUE S

Range Rover Evoque S e ngre reputacionin e rafinuar dhe të garantuar edhe më lart, me shtimin e pasqyrave të dyerve me ngrohje, elektrike me palosje me drita afrimi dhe errësim automatik të anës së shoferit. Brenda, prekje të tilla si veshjet inteligjente të ndenjëseve prej lëkure Pivi Pro3 dhe ngjyrë abanozi me grimcim vazhdojnë përvojën luksoze.
RANGE ROVER EVOQUE SE

RANGE ROVER EVOQUE SE

Stili bashkëkohor është i bollshëm në Range Rover Evoque SE, me rrota aliazhi 20” dhe ekran inteligjent 10” me prekje të pajisur me Pivi Pro3. Brenda, ju mund të përjetoni muzikën pikërisht ashtu siç synonin artistët, me sistem akustik MeridianTM me 11 altoparlantë.
RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC

RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC

Range Rover Evoque R‑Dynamic shtyn më shumë kufijtë me dizajn më të guximshëm dhe më të spikatur që shton joshjen e pakrahasueshme të automjetit. Me rrota mbresëlënëse 17” gri të errëta, ajërmbledhëse anësore ngjyrë bakri të djegur dhe pedale ndërrimi të marsheve saten të kromuara, prekjet moderniste janë kudo që shikoni.
RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC S

RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC S

Përmirësimet e zgjuara në Range Rover Evoque R-Dynamic S përfshijnë Kontroll Udhëtimi përshtatës dhe pasqyra dyersh elektrike me drita afrimi. Brenda do të gjeni sediljet e përparme elektrike me 12 pozicione, së bashku me ndenjëset e pasme të palosshme në raporte 40:20:40 prej lëkure të grimcuar, për rehati dhe stil maksimal.
RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC SE

RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC SE

Shijoni detajet e mirëpërcaktuara të Range Rover Evoque R-Dynamic SE, të tilla si fenerë LED Premium me drita ditore simbol, ndenjëse me kujtesë të drejtuesit dhe rrota aliazhi 20”. Plus, shijoni besimin e shtuar të Paketës së Asistencës së Drejtuesit.
RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC HSE

RANGE ROVER EVOQUE R‑DYNAMIC HSE

Tërhiqni vëmendje në rrugë me Range Rover Evoque R-Dynamic HSE, me fenerë LED Matrix dhe rrota 20” me finiturë prerje diamant. Relaksohuni dhe ndjeni muzikë me sistemin akustik MeridianTM, ndërsa veçoritë inteligjente që gjenden në Paketën e Asistencës së Drejtuesit reduktojnë stresin në udhëtimin tuaj.
RANGE ROVER EVOQUE KOLEKSION BRONZI

RANGE ROVER EVOQUE KOLEKSION BRONZI

Koleksioni bronz Range Rover Evoque bën një deklaratë sofistikimi. Në dispozicion në ngjyrë gri karpatian, të zezë Santorini ose perlë argjenti Seuli, ka çati unike kontrasti ngjyrë bronzi korintian dhe rrota 20” sateni gri të errët me shkrimin Range Rover.
RANGE ROVER EVOQUE AUTOBIOGRAPHY

RANGE ROVER EVOQUE AUTOBIOGRAPHY

Bazuar në R-Dynamic HSE, Range Rover Evoque Autobiogrphy përmban shkronja bakri të djegura dhe rrota 21", së bashku me parakolpët, pragjet dhe anët. Prekjet luksoze vazhdojnë brenda, me ndenjëset prej lëkure Windsor me vrima me tegela me përmirësim të plotë lëkure.

DISPONOHET ME TEKNOLOGJI HIBRID ELEKTRIK

Range Rover Evoque Hibrid Elektrik kombinon një motor benzine me 3 cilindra, 1,5 litërsh me një motor elektrik për prodhuar në total 309 kuaj fuqi. Drejtojeni makinën qoftë në modalitetin paralel-hibrid ose elektrik.

VAZHDONI EKSPLORIMIN

KRYESORE

KRYESORE

Zbuloni se çfarë mund t'ju ofrojë Range Rover Evoque, duke përfshirë teknologjinë brenda makinës, aftësinë, performancën dhe më shumë.
MODELET RANGE ROVER EVOQUE

MODELET RANGE ROVER EVOQUE

Gama e plotë e modelit të ri të gjendet këtu, me një përzgjedhje të gjerë të dizenjove të shkëlqyeshme, ndihmave të performancës dhe teknologjive në dispozicion.
SPECIFIKIME

SPECIFIKIME

Eksploro detaje të imëta. Zbuloni më shumë në lidhje me performancën e motorit, përmasat dhe konsumin e karburantit.
OPSIONET DHE AKSESORËT

OPSIONET DHE AKSESORËT

Elegant, i fortë dhe praktik: personalizoni Range Rover Evoque më tej me një zgjedhje aksesorësh për karrocerinë dhe tapicerinë.

††Shikoni shifrat WLTP

Shifrat e ofruara vijnë si rezultat i testeve të prodhuesit zyrtar në përputhje me legjislacionin e BE me bateri plotësisht të karikuar. Vetëm për qëllime krahasuese. Shifrat e botës reale mund të ndryshojnë. CO2, ekonomia e karburantit, konsumi i energjisë dhe shifrat e distancës mund të ndryshojë në varësi të faktorëve të tillë si stilet e drejtimit, kushtet e mjedisit, ngarkesa, rrotat, aksesorët e pajisur, rrugëtimi aktual dhe gjendja e baterisë. Shifrat e distancës bazohen në automjetet e prodhimit mbi një rrugë të standardizuar.

1Makina juaj është e përgatitur për Apple CarPlay. Shërbimet e ofruara nga Apple CarPlay varen nga disponueshmëria e veçorive në vendin tuaj, ju lutemi shikoni https://www.apple.com/uk/ios/feature-availability/#apple-carplay për më shumë informacion.
2Makina juaj është e përgatitur për Android Auto. Shërbimet e ofruara nga Android Auto varen nga disponueshmëria e veçorive në vendin tuaj, ju lutemi shikoni https://www.android.com/auto/ për më shumë informacion.
3Navigacion Profesional kërkon abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj Land Rover.
4Opsioni i tavanit panoramik me rrëshqitje redukton hapësirën e kokës para dhe prapa.

Karakteristikat opsionale dhe disponueshmëria e tyre mund të ndryshojnë sipas specifikimit të automjetit (modeli dhe fuqia) dhe tregut ose kërkojnë instalimin e karakteristikave të tjera për t'u pajisur. Ju lutemi të kontaktoni shitësin tuaj lokal për më shumë detaje ose konfiguroni automjetin tuaj në internet Internet.

Tiparet brenda automjeteve duhet të përdoren nga drejtuesit vetëm kur janë të sigurt për ta bërë këtë. Drejtuesit e automjeteve duhet të sigurojnë se janë në kontroll të plotë të automjetit në çdo kohë.

Karakteristikat e Pivi dhe InControl, opsionet, shërbimet e palëve të treta dhe disponueshmëria e tyre mbeten të varura nga tregu - pyesni shitësin e Land Rover për disponueshmëri në tregun lokal dhe kushtet e plota. Karakteristika të caktuara kërkojnë një kartë SIM të përshtatshme me një kontratë të përshtatshme me të dhëna e cila do të kërkojë abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj i autorizuar. Lidhshmëria me rrjetin celular nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet. Informacioni dhe imazhet e shfaqura në lidhje me teknologjinë InControl, duke përfshirë ekranet ose sekuencat, u nënshtrohen përditësimeve të softuerit, kontrollit të versionit dhe ndryshimeve të tjera të sistemit/vizuale në varësi të opsioneve të zgjedhura. Amazon, Alexa dhe të gjitha logot e lidhura janë marka tregtare të Amazon.com, Inc. ose filialeve të tij. Disa funksione të Alexa varen nga teknologjia e shtëpisë së zgjuar. Përdorimi i Amazon Alexa kërkon llogari në Amazon.

Apple CarPlay është markë tregtare e Apple Inc. Mund të zbatohen kushtet e përdoruesit fundor të Apple Inc.

Android Auto është markë tregtare e Google LLC.

Meridian është markë e regjistruar e Meridian Audio Ltd. Trifield dhe pajisja me tre fusha është një markë tregtare e Trifield Productions Ltd.