rrs
RANGE ROVER SPORT

Range Rover më dinamik

PAMJE 360˚ JASHTË

EMETIME TË CO2 NË g/km
Të ulëta deri 72


EKONOMIA E KARBURANTIT e kombinuar l/100km
Nga 3.4

RANGE ROVER SPORT PHEV

HYRJA E TËRHEQJES MOTORIKE TË RE

Shikoni filmin

EMETIME TË CO2 NË g/km
Të ulëta deri 72


EKONOMIA E KARBURANTIT e kombinuar l/100km
Nga 3.4

RANGE ROVER SPORT

TEJET I REHATSHËM JASHTËZAKONISHT FUNKSIONAL

Eksploro karakteristikat kryesore

EMETIME TË CO2 NË g/km
Të ulëta deri 72


EKONOMIA E KARBURANTIT e kombinuar l/100km
Nga 3.4

TOP
KRAHASONI AUTOMJETET TONA
Zgjidhni deri në tre automjete dhe krahasojini krah për krah
NDËRTO VETË
Përdorni konfiguruesin për të krijuar automjetin tuaj të përsosur
SHKARKO NJË BROSHURË
Mësoni më shumë rreth automjeteve Land Rover
REZERVO NJË PROVË DREJTIMI
Organizoni një provë drejtimi përmes shitësit të autorizuar më të afërt
KARAKTERISTIKAT KRYESORE
DIZAJNI
Me dizajn më sportiv dhe qëndrim të fuqishëm, muskulor, Range Rover Sport është projektuar për ndikim. Më e pastër, më dinamike, ka një ndjenjë bashkëkohore kudo që të shikoni - nga grila e re Range Rover Sport, grykat e rimodeluara të kofanos deri te opsionet e rrotave të rafinuara, por edhe sportive.
EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
yt:Fkte7Z6SpPU
PERFORMANCA
Një sërë tërheqjesh motorike të fuqishme japin performancë të mahnitshme në rrugë. Motori 5.0 litërsh V8 me benzinë me superkomprimues ofron rendiment të përmirësuar prej 525PS dhe kombinimi i motorit
EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
yt:yijhQ_JMe0I
TEKNOLOGJIA
Sistemi i info-zbavitjes Touch Pro Duo integron bukur dy 10 ekrane me prekje me definicion të lartë. Përdorni Touch Pro Duo së bashku me ekranin me ngjyra të Afishimit Ballor dhe ekranit interaktiv të drejtuesit për të parë dhe bashkëvepruar njëkohësisht me shumë veçori.
EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
yt:OqpcmiZs3yQ
DIZAJNI
EKSPLORO PAMJEN E JASHTME
EKSPLORO PAMJEN E JASHTME

Muskulor dhe me raporte të përkryer, Range Rover Sport është projektuar për të tërhequr vëmendje kudo që të jeni.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
DIZAJNI DINAMIK
DIZAJNI DINAMIK

Prania e Range Rover Sport është më madhështore se kurrë. Me siluetën e saj të veçantë, çatinë e pjerrët dhe linjën e vazhdueshme të mesit, ADN-ja e Range Rover është e pagabueshme gjithandej.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
FENERË LED
FENERË LED

Çdo aspekt i Range Rover Sport është projektuar me saktësinë për të krijuar një karroceri të pastër dhe aerodinamike. Fenerët e rinj LED, mbështjellës e zgjerojnë pamjen e hijshme të automjetit me tregues të drejtuar me anë të animacionit opsional, të cilët dëshmojnë për pamjen bashkëkohore të automjetit.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
yt:9t6C057826g
EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME
EKSPLORO PAMJEN E BRENDSHME

Luksoze, tejet i rehatshëm dhe jashtëzakonisht funksional, Range Rover Sport është automjet i drejtuesit në gjithë qenien e tij.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
DIZAJN I RIPËRCAKTUAR
DIZAJN I RIPËRCAKTUAR

Kabina firmë është riprojektuar gjerësisht; çdo element është projektuar me kujdes dhe punuar bukur. Karakteristikat intuitive të dizajnit përfshijnë CommandShift 2, komanda unike me ndriçim, të fshehura derisa ndizen dhe timonin dinamik me leva marshi.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
HAPËSIRA RUAJTËSE
HAPËSIRA RUAJTËSE

Duke ofruar qasje të lehtë te sende personale duke ruajtur një kabinën të pastër, Range Rover Sport përmban hapësira të vlefshme ruajtëse - nga hapësira ruajtëse në panelin qendror dhe kutia e sipërme e sirtarit në luksin e frigoriferit opsional.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
MODELET DHE AUTOMJETET E VEÇANTA
HSE SILVER
HSE SILVER

Bazuar në modelin tonë HSE, Range Rover Sport HSE Silver zbukurohet me tipare karrocerie Shadow Atlas për të theksuar ndjenjën sportive. Plus, një zgjedhje e ngjyrave të tapicerisë dhe opsione premium të rrotave e bëjnë makinën tuaj vërtet personale

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
HSE DYNAMIC BLACK
HSE DYNAMIC BLACK

Range Rover Sport HSE Dynamic Black është një variant me rrota të zeza me shkëlqim, sistem audio rrethuese Meridian dhe Paketa e Zezë që ofron sofistikim të shtuar. Karakteristika të aktualizuara si tavan panoramik fiks plotësojnë pamjen e rafinuar.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
VARIANTI SVR CARBON
VARIANTI SVR CARBON

Ky SVR i superkomprimuar është ndërthurja e fundit e luksit me fuqinë. Përmirësimet e stilit të karrocerisë, të gjitha janë punuar me fibra karboni, janë karakteristike, të realizuara bukur dhe me finitura. Ato vërtet i shtojnë kredencialeve të performancës së automjetit.

NDËRTO VETË
Shiko galerinë
PERFORMANCA
PHEV
RANGE ROVER SPORT PHEV

Automjeti Elektrik Hibrid (PHEV) ofron eksperiencë jashtëzakonisht të rafinuar dhe i bën aftësitë e Range Rover Sport të kryesojnë si në rrugë të shtruar ashtu edhe jashtë saj. PHEV arrin nga 0-100km/h në vetëm 6.3 sekonda dhe shpejtësi maksimale prej 220km/h

EKSPLORO PHEV
yt:ZhhTeJfW_Xc
MOTORËT
MOTORËT

Nga kënaqësia e dukshme e drejtimit te kursimi i karburantit dhe përsosja, çdo motor i Range Rover Sport është optimizuar për veti specifike. Teknologjia Ingenium mbështet motorët me 4 cilindra dhe motori i fuqishëm 5.0 litërsh V8 me motor benzine me superkomprimues ofron performancë të shkëlqyeshme dhe përfshirje të drejtuesit.

SHIKO SPECIFIKIMET
yt:J0WQSnWLB6Q
REAGIMI DINAMIK
REAGIMI DINAMIK

Reagimi Dinamik përmirëson manovrimin e automjetit nëpërmjet kontrollit të rrotullimit hidraulik, duke optimizuar performancën në rrugë dhe rehatinë e pasagjerëve. Mund të ofrojë gatishmëri në shpejtësi të ulët, së bashku me stabilitetin të shtuar për shpejtësi të lartë dhe saktësinë më të madhe drejtuese.

NDËRTO VETË
TEKNOLOGJIA
TOUCH PRO DUO
TOUCH PRO DUO

Dy ekranet me prekje të Touch Duo Pro me definicion të lartë ju lejojnë të shikoni njëkohësisht informacione në një ekran, për shembull, duke përdorur sistemin e navigimit, ndërkohë që bashkëveprojnë me veçori të shumta, të tilla si përshtatja e cilësimeve të medias, tek tjetri.

EKSPLORO TEKNOLOGJITË
TEKNOLOGJIA E DREJTUESIT
TEKNOLOGJIA E DREJTUESIT

Duke siguruar që të jeni gjithmonë i informuar, ekrani interaktiv 12.3 me prekje me definicion të lartë paraqet të dhëna për drejtimin, argëtimin dhe sigurinë. Dhe Afishimi Ballor ju mban të përqendruar te rruga, duke paraqitur të dhënat kryesore të automjetit, të tilla si shpejtësia, pozicioni i marshit dhe rrugëtimi, në xhamin e përparmë.

EKSPLORO TEKNOLOGJITË
SHKATHTËSIA
7 NDENJËSE
5+2 NDENJËSE

221 litraNdenjëset opsionale të radhës së tretë janë të dizajnuara për përdorim të rastësishëm*, duke lejuar që automjeti të akomodojë deri në shtatë persona.

5 NDENJËSE
5 NDENJËSE

780 litraMerrni gjithë familjen në komoditet gjatë fundjavës, me shumë hapësirë ​​për të gjitha valixhet tuaj.

4 NDENJËSE
4 NDENJËSE

1142 litraPërdorni katër ndenjëse dhe krijoni më shumë hapësirë ​​për sende më të mëdha, të tilla si çanta për ski.

3 NDENJËSE
3 NDENJËSE

1324 litraMe tre ndenjëse të hapura, automjeti ju jep hapësirë të bollshme për ngarkesë në të cilën mund të sistemoni gjërat.

2 NDENJËSE
2 NDENJËSE

1686 litraMe pesë ndenjëse të palosura, pajisje sportive, çanta dhe shumë më tepër mund të futen në hapësirën e ngarkesës.

*Ndenjëset e rreshtit të tretë janë të përshtatshme për përdorim nga fëmijët më të mëdhenj që mund të përdorin rripin e të rriturve ose një ulëse shtesë që lidhet me rripin e të rriturve. Nuk janë të përshtatshëm për fëmijët më të vegjël të cilët kërkojnë një ulëse fëmijësh ku rripi për të rritur nuk përdoret direkt për të mbajtur fëmijën. Hapësira e bagazhit është e zvogëluar në modelet PHEV, ju lutemi të kontaktoni shitësin tuaj për më shumë detaje.

Thatë: Vëllimi i matur me blloqe të ngurta që përputhen me Verband Der Automobilindustrie (200mm x 50mm x 100mm).
Lagur: Vëllimi siç matet duke simuluar hapësirën e ngarkuar të mbushur me lëng.

Në variantet P400e, kapaciteti i hapësirës së ngarkesës zvogëlohet deri në 79 litra dhe dyshemeja e hapësirës së ngarkesës rritet për 46 mm. Ju lutemi të kontaktoni shitësin lokal të Land Rover për më shumë informacion.

ÇELËSI I AKTIVITETIT

Shijoni aktivitetet e preferuara në natyrë dhe mbajeni çelësin e makinës tuaj të sigurt në automjet. Funksioni opsional i aktivitetit Land Rover përmban një rrip dore plotësisht të papërshkueshëm nga uji, duke ju lejuar të merrni pjesë në një sërë aktivitetesh ku mbajtja e një çelësi makine nuk është i volitshëm.

EKSPLORO KARAKTERISTIKAT KRYESORE
yt:hTmyWzGZnAM
AFTËSIA
SUSPENSIONI
SUSPENSIONI

Një udhëtim i sigurt e i kompletuar theksohet më tej nga suspensioni elektronik me ajër më i fundit cili siguron amortizim të jashtëzakonshëm dhe ruajtje pozicioni. Në Range Rover Sport SVR do të gjeni performancë ekskluzive me suspensionin e SVR Sport të optimizuar për performancë dhe manovrim të përmirësuar.

NDËRTO VETË
yt:vxO4Gs86oxo
TË GJITHA RROTAT AKTIVE
TË GJITHA RROTAT AKTIVE

Të Gjitha Rrotat Aktive (AWD) japin performancë rrugore të shkëlqyer dhe aftësi të plotë jashtë rrugës së shtruar. Për të ruajtur tërheqje optimale për progres të siguruar në të gjitha kushtet, udhëtimi i Range Rover Sport është i lidhur dhe i zhvilluar falë një sërë teknologjish të dizajnuara me kujdes.

REZERVO NJË PROVË DREJTIMI
RIMORKIM
RIMORKIM

Me një kapacitet rimorkimi të pakrahasueshëm prej 3,500kg** dhe teknologjive të përshtatura të rimorkimit, duke përfshirë Asistencën e Stabilitetit të Rimorkios dhe Asistencën e Avancuar e Rimorkios, Range Rover Sport mund të përballojë detyrat më të kërkuara.

SHKARKO NJË BROSHURË
LAND ROVER GEAR - AKSESORË

Përmirësoni Range Rover Sport në çdo kohë të jetëgjatësisë së tij duke shtuar aksesorë nga Land Rover Gear. Përshtateni automjetin sipas nevojave tuaja me aksesorë elegant, të fortë dhe të gjithanshëm të cilët janë projektuar, testuar dhe prodhuar në të njëjtat standarde si pajisjet origjinale.

SHIKONI OPSIONET DHE AKSESORËT
yt:TED-gXX5_3c
ZGJIDHNI RANGE ROVER SPORT TUAJ
ZGJIDHNI MODELIN TUAJ

**Kufiri 2500kg në modelet P400e. 3000kg kufi në modelet SVR dhe Si4.

Shifrat e ofruara vijnë nga NEDC2 si rezultat i testeve WLTP të prodhuesit zyrtar në përputhje me legjislacionin e BE. Vetëm për qëllime krahasuese. Shifrat e botës reale mund të ndryshojnë. Shifrat e CO₂ dhe ekonomia e karburantit mund të ndryshojnë sipas rrotave të vendosura dhe pjesëve shtesë opsionale. NEDC2 janë shifra të llogaritura duke përdorur një formulë qeveritare nga shifrat WLTP të barasvlershme me atë që do të kishte qenë sipas testit të vjetër të NEDC. Pastaj mund të zbatohet skema tatimore e saktë.
Shikoni shifrat WLTP.
WLTP është testi zyrtar i ri i BE-së që përdoret për të llogaritur konsumin e standardizuar të karburantit dhe shifrat e CO₂ për makinat e pasagjerëve. Kjo mat konsumin e karburantit dhe të energjisë, distancën dhe emetimet. Kjo është projektuar për të dhënë shifra më afër sjelljes reale të automjetit. Teston automjetet me pajisje opsionale dhe me një procedurë më rigoroze të testimit dhe profilin e ngarjes.

Ndërsa nxjerrim InControl, disa karakteristika specifike të përshkruara mund të jenë opsionale dhe në varësi të tregut ose tërheqjes motorike. Ju lutemi të konsultoheni me faqen specifike sipas shtetit të internetit të Land Rover-it ose shitësin tuaj të autorizuar të Land Rover për disponueshmërinë dhe kushtet e plota në vendin tuaj. Karakteristika të caktuara kërkojnë një kartë SIM të përshtatshme me një kontratë të përshtatshme me të dhëna e cila do të kërkojë abonim të mëtejshëm pas afatit fillestar të këshilluar nga shitësi juaj i autorizuar. Lidhshmëria celulare nuk mund të garantohet në të gjitha vendndodhjet. Informacioni dhe imazhet e shfaqura në këtë faqe në lidhje me teknologjinë InControl, duke përfshirë ekranet ose sekuencat, u nënshtrohen përditësimeve të softuerit, kontrollit të versionit dhe ndryshimeve të tjera të sistemit/vizuale në varësi të opsioneve të zgjedhura. Të gjitha karakteristikat brenda automjetit duhet të përdoren nga drejtuesit vetëm kur janë të sigurt për ta. Drejtuesit duhet të sigurohen se janë në kontroll të plotë të automjetit në çdo kohë.

Karakteristikat opsionale dhe disponueshmëria e tyre mund të ndryshojnë sipas specifikimit të automjetit (modeli dhe fuqia) ose kërkojnë instalimin e karakteristikave të tjera për t'u pajisur. Ju lutemi të kontaktoni shitësin tuaj lokal për më shumë detaje ose konfigurojeni automjetin tuaj në linjë.