RANGE ROVER SV I RI

RANGE ROVER SV I RI

NJË INTERPRETIM I HOLLË I LUKSIT DHE PERSONALIZIMIT.

NE E BËJMË SPECIALE. JU E BËNI UNIKE

Tek Operacionet Speciale të Automjeteve, ne ekzistojmë për të përforcuar karakteristikat thelbësore të automjeteve tona ikonike. Në rastin e Range Rover SV të ri, kjo do të thotë edhe më shumë luks dhe akoma më shumë personalizim.

Me zgjedhje më të madhe se kurrë më parë, duke përfshirë një alternativë luksoze të qëndrueshme ndaj lëkurës, Range Rover SV i ri pasqyron personalitetin tuaj, dëshirat, vizionin tuaj. Është vërtet e juaja.

NE E BËJMË SPECIALE. JU E BËNI UNIKE

ME TEMË RRETH JUSH

Në qendër të veçorive të përshtatura të Range Rover SV të ri është zgjedhja ndërmjet dy temave opsionale të dizajnit të tapicerisë dhe karrocerisë së kuruar të SV. SV Serenity dhe SV Intrepid kanë finitura të shkëlqyera me ngjyra dhe materiale në drejtime të ndryshme, brenda ose jashtë.

Të dyja opsionet e temave janë të disponueshme në versionet standarde dhe me rrota të gjata dhe me një përzgjedhje të gjerë motorësh të fuqishëm dhe efikasë, duke përfshirë motorin e ri të rafinuar 530 PS V8 Twin Turbo, hibridin elektrik 510 PS me rreze të zgjeruar motorin efikas me naftë D350 Ingenium.

SV SERENITY

SV SERENITY

Karroceria e SV Serenity është një temë e pastër e fokusuar në luks. Ngjyrë teknike argjendi Atlas dhe bronz Korinthian e veshur me metal, përdoret për spikatje të karrocerisë, duke theksuar ekskluzivitetin e saj. Veçanërisht kur kombinohet me çatinë opsionale të kontrastit prej bronzi Corinthian dhe rrotat e aliazhit 23" të farkëtuara me me prerje diamant me pjesë bronzi Korinthian.
SV INTREPID

SV INTREPID

Karroceria e SV Intrepid është një temë e pastër e fokusuar në luks. Spikatjet e karrocerisë janë të veshura me metal Anthracite, një finiturë krejt e re e tymosur me krom të errët të zhvilluar ekskluzivisht për Range Rover SV. Finiturat e lyera me grafit Atlas, një çati opsionale me kontrast të zi dhe rrota plotësuese 23" të farkëtuara prej aliazhi gri të errëta me pjesë të zeza me shkëlqim Narvik kompletojnë pamjen.

FRYMËZIMI VAZHDON BRENDA

Këto dy opsione mahnitëse të temave të karrocerisë mund të plotësohen në brendësi, me paleta specifike ngjyrash, rimeso dhe dizajne të ndenjëseve me grimcim. Opsionet standarde me një ngjyrë Ebony ose Perlino bashkohen me ngjyra kontrasti prej dy nuancash para-pas, të cilat krijojnë zona të dallueshme brenda kabinës.

Për herë të parë në një automjet SV ekziston si opsion një alternativë e qëndrueshme luksoze ndaj lëkurës, e cila zbatohet në të gjithë tapicerinë.

FRYMËZIMI VAZHDON BRENDA

Në temën e tapicerisë SV Serenity, Perlino është në kontrast me blu Liberty, jeshile Sequoia ose lëkurë Caraway në pjesën e përparme. Tema e tapicerisë SV Intrepid ofron zgjedhje ndërmjet lëkurës ngjyrës abanozi me një nuancë, lëkurës ngjyrë palisandër dhe abanozi në dy nuanca ose gri thëngjilli dhe UltrafabricsTM gri të hapur resh.

SV Serenity interior

FALTORJA JUAJ E BRENDSHME

Tapiceritë tona janë zhvilluar për të ofruar komoditet, teknologji dhe qetësinë që do të kishit në shtëpi. Të gjitha modelet SV janë të disponueshme me opsionin e përvojës sonë të fundit argëtuese të sediljeve të pasme - ekranet 13,1 inç, më i madhi në çdo Range Rover - dhe kufje me performancë të lartë me qartësi të shtuar, ekskluzivisht në të gjitha modelet SV.

FALTORJA JUAJ E BRENDSHME

SUITA SV SIGNATURE

Kulmi i tapicerive SV për Range Rover është opsioni ynë ekskluziv i SV Signature Suite me 4 ndenjëse. E disponueshme vetëm në automjetet me bosht qendror të gjatë, kjo ofron më të mirën
në përvojën e pasagjerëve.
Pjesa qendrore është paneli me gjatësi të plotë para-prapa, duke ofruar funksionalitet të fshehur deri kur nevojitet. Sipas kërkesës, një tavolinë qendrore klubi me hapje elektrike
i përpunuar nga shufra alumini ngrihet në heshtje nga kuadri qendror, vetëm me një lëvizje. Mbajtëset e gotave gjithashtu ngrihen qetësisht në pozicion nga poshtë
shtresës së rimesos kur kërkohet.

RANGE ROVER SV I RI

MATERIALET MË EKSKLUZIVE

Ne kemi zgjedhur finitura qeramike për të shprehur luksin modern. Është e pastër por e fortë, më shpesh shihet në botën e orëve luksoze dhe bizhuterive.

Do të gjeni finitura qeramike në detajet e karrocerisë dhe tapicerisë të Range Rover SV të ri. Një simbol qeramike i bardhë i lëmuar me dorë me tipare të rrumbullakëta të zezë SV mbi bagazh. Kjo është hera e parë që finiturat prej qeramike përdoren në pjesën e jashtme të një automjeti - një shenjë e vërtetë dallimi.

MATERIALET MË EKSKLUZIVE

FINITURA TË REJA TË STËRHOLLUARA

Cilado qoftë rruga e personalizimit të Range Rover SV që ndiqni, mund të zgjidhni nga një koleksion finiturash shtesë, të përshtatura posaçërisht me temën tuaj të zgjedhur. Finiturat specifike të SV përfshijnë finitura qeramike të stampuara, finitura druri natyral me pjesë zbukurese ose të veshura me metal, madje edhe rrjetë metalike të anodizuar ose të thurur.

FINITURA TË REJA TË STËRHOLLUARA

Ato aplikohen në të gjithë tapicerinë, në kuadrin qendror, panelin e komandave dhe dyert. Inovacioni në materiale dhe teknologji ka qenë në krye të zhvillimit tonë, për një interpretim vërtet modern të mjeshtërisë së punimit me dorë.

UNIK I JUAJI

UNIK I JUAJI

Për vetë-shprehje maksimale, Range Rover SV i ri mund të personalizohet më tej me një zgjedhje të opsioneve të ngjyrës sipas porosisë SV.

NGJYRA SV BESPOKE

NGJYRA SV BESPOKE

Përveç përzgjedhjes së ngjyrave nga paleta standarde e ngjyrave Range Rover, klientët SV mund të zgjedhin nga 14 opsione shtesë të ngjyrave të karrocerisë nga paleta SV Bespoke Premium ose shërbimi ynë SV Bespoke Përputh me Shembullin.
EKSPLORO NGJYRËN SV BESPOKE

*Në dispozicion në mes të vitit 2022