RANGE ROVER SV

RANGE ROVER SV

Range Rover SV ofron më shumë opsione, mjeshtëri punimi më të mirë dhe përmirësime të përvojës së prekjes për personat që kërkojnë diçka vërtet të veçantë. Është një luks që mund të preket dhe të shihet.

NJË INTERPRETIM I JASHTËZAKONSHËM

I rafinuar. Luksoz. Ekskluziv. Modeli Range Rover më fin.

AN EXQUISITE INTERPRETATION
AN EXQUISITE INTERPRETATION

LUKS NGA RANGE ROVER

Admironi eksterierin tërheqës me grilën e përparme dhe parakolpin ekskluziv, dhe mbishkrimin Range Rover me dy tonalitete. Rehatohuni në ndenjëset prej lëkure gjysmë aniline. Prekni kontrollet luksoze prej qeramike në ngjyrë të bardhë me shkëlqim. Çdo udhëtim do t’ju krijojë ndjesinë e veçantisë.

PERSONALIZIMI I SV

Krijimi i SV-së suaj nga Range Rover është një përvojë personale. Materialet unike për SV-në përfshijnë finiturën qeramike në ngjyrë të Bardhë me shkëlqim me model mozaiku ose lustrën me model Linear Wenge në ngjyrë Natyrale të errët, me detaje mozaiku metalik.

LIDHJE E LEHTË

I lidhur me telefonin tuaj inteligjent në mënyrë intuitive dhe të lehtë, Pivi Pro është një aset si për pasagjerët, po ashtu dhe për drejtuesin. Dy ekranet me prekje 13,1 inç, ekskluzivë për SV-në, u ofrojnë pasagjerëve të pasmë të gjithë informacionin dhe argëtimin e nevojshëm.

SV SIGNATURE SUITE 

Opsioni SV Signature Suite për katër vende ofron përvojën më të mirë për pasagjerët në modelet me Interaks të gjatë, duke bërë bashkë prakticitetin e lehtë dhe rehatinë e përmirësuar.

SV SIGNATURE SUITE

KRIJOHET HARMONI

Me veshje prej lëkure Windsor ose material jo prej lëkure nga UltrafabricsTM1, konsola e pasme me përmasë standarde vjen e lustruar dhe me ndriçim ambienti të integruar. Kontrolluesi me prekje në ndenjëset e pasme, me karikim me valë, u mundëson pasagjerëve në rreshtin e dytë që të kontrollojnë rehatinë dhe argëtimin.

REHATIA ËSHTË KRYESORJA

SV Signature Suite e thekson më tej rehatinë nga Range Rover. Mbajtësit e gotave dhe dera e ndriçuar e frigoriferit në konsolë aktivizohen elektrikisht dhe kontrollohen lehtësisht nëpërmjet Kontrolluesit me prekje në ndenjëset e pasme. Gotat prej kristali Dartington të projektuara për SV-në shtojnë më tej finesën.

HAPËSIRA ËSHTË PRAKTIKE

Me mbështetëse krahu të skalitura dhe ndriçim ekskluziv, Tavolina e klubit me hapje elektrike kontrollohet nëpërmjet Kontrolluesit me prekje në ndenjëset e pasme. Në pjesën e poshtme, gjendet hapësirë e shfrytëzuar në mënyrë inteligjente me zona ruajtjeje të integruara dhe të sigurta në konsolën qendrore.

DIZJANI SV INTREPID

Dinamik. Me karakter elegant.

SV INTREPID THEME
SV INTREPID THEME

THEKSIMET DHE DETAJET

Detajet e interierit të këtij dizajni përfshijnë lustra dhe finitura ekskluzive, dhe kontrolle qeramike në ngjyrë Saten të zezë. Veshja metalike Anthracite dhe theksimet e eksterierit në ngjyrë Graphite Atlas e bëjnë dizajnin edhe më tërheqës.

I PERSONALIZUAR MË TEJ

Fokusi dinamik i dizajnit SV Intrepid mund të theksohet më tej nëpërmjet pjesës së sipërme të kabinës në kontrast të Zi, nofullat e Kuqe të frenave dhe disqet 23 inç në ngjyrë Saten të zezë me detaje Narvik të zeza me shkëlqim dhe lustër Vernik të errët.

PA LËKURË

Materiali i avancuar jo prej lëkure nga UltrafabricsTM është i disponueshëm në dizajnin SV Intrepid. Materiali i butë, i plotë dhe i durueshëm vjen në një model unik me shpime në formë drejtkëndore.

DIZJANI SV SERENITY

Luks i plotë me theksime elegante për të nxjerrë në pah ekskluzivitetin.

SV SERENITY THEME
SV SERENITY THEME

THEKSIMET DHE DETAJET

Çdo milimetër i dizajnit SV Serenity fokusohet te luksi. Detajet e eksterierit shndrijnë në ngjyrë Corinthian bronz dhe ngjyrat ekskluzive me dy tonalitete në interier nxjerrin në pah karakteristikat mbresëlënëse të automjetit.

I PERSONALIZUAR MË TEJ

Dizajni i eksterierit SV Serenity mund të theksohet më tej nëpërmjet pjesës së sipërme të kabinës në kontrast Corinthian bronz dhe disqeve opsionale 23 inç në ngjyrë Gri të errët me shkëlqim, me detaje Corinthian bronz saten.

DEKOR MOZAIK

Gama e lustrave dhe finiturave të reja të veçanta dhe dekori mozaik dhe metalik shpërfaqin kujdesin e lartë ndaj detajeve. Qëndisja në model mozaiku te ndenjëset plotëson pamjen e interierit.

MOTORËT E RANGE ROVER SV

Range Rover SV vjen me motorët më të avancuar të ofruar ndonjëherë.

HIBRID ELEKTRIK

HIBRID ELEKTRIK

Range Rover SV është i disponueshëm me një motor hibrid elektrik me karikim (PHEV) me distancë më të gjatë. Motori me karburant Ingenium me 6 cilindra dhe kapacitet 3,0 litra, me motor elektrik me XXXkW, ofron një fuqi të kombinuar prej 550 kuajsh fuqi (XXXkW)*.

VAZHDONI TË EKSPLORONI

OPERACIONET E VEÇANTA TË AUTOMJETIT

OPERACIONET E VEÇANTA TË AUTOMJETIT

Automjete unike nga Land Rover.
MODELET E RANGE ROVER

MODELET E RANGE ROVER

Shikoni gamën e plotë të modeleve.

1Në varësi të zgjedhjes së ngjyrave.
* P550e i disponueshëm vetëm në Interaksin standard.
** I disponueshëm vetëm në modelet SV.