“NO TIME TO DIE” DHE LAND ROVER

LAND ROVER PERFORMON TE “NO TIME TO DIE”

SHIKO FILMIN TONË
NË KINEMA NGA Nëntori
IKONAT E TË GJITHA TERRENEVE NË QENDËR TË AKSIONIT

Defender i ri dhe Range Rover Sport SVR në aksion spektakolar në filmin e 25-të të Xhejms Bondit, së bashku me modelet klasike Land Rover dhe Range Rover

DEFENDER I RI

Xhejms Bondi rikthehet me “No Time To Die”. Defender i ri u testua nga skuadra e kaskadorëve të cilët e shtynë deri në kufij. Secili Defender 110 X ka ngjyrë të zezë Santorini dhe rrota aliazhi gri të errët. Siç është testuar në “No Time To Die”, Defender i ri vendos standarde të reja për ashpërsinë dhe aftësinë.

KONFIGURO TËNDIN

RANGE ROVER SPORT SVR

Defender i ri nuk është i vetmi Land Rover në “No Time To Die”, Range Rover Sport SVR gjithashtu performon në aksion. Motori i tij 5,0 litërsh V8 superkomprimues me benzinë me 575 kuaj fuqi jep 700Nm fuqi momenti. Si Land Rover më i fuqishëm më i shpejtë ndonjëherë, Range Rover Sport SVR është automjeti i përsosur për “No Time To Die”. Me finitura në gri Eiger me rrota 22 inç, të zeza me shkëlqim, përmban Paketën e Karrocerisë me Fibra Karboni me kofano prej fibrash karboni me ngjyrë trupi.


Ky është konfigurimi që shihet në “No Time To Die”.
KONFIGURO TËNDIN

LAND ROVER KLASIKE

Vini re Land Rover-ët klasike në “No Time To Die”.

EKSPLORO LAND ROVER KLASIK
LAND ROVER SERIA III
Do t’ju zërë syri një Land Rover Seria III në Xhamajka. Seria III e Land Rover u prodhua nga 1971 deri 1990.
RANGE ROVER KLASIK
Ju gjithashtu do të vini re një Range Rover klasik, SUV origjinal luksoz të prodhuar nga viti 1970 deri në 1996, në Itali. Land Rover Classic Works mund të gjejë dhe të restaurojë automjetet në konfigurimet origjinale. Me staf inxhinierësh ekspertë dhe specialistë të makinave historike ofron më të mirën në objektet e restaurimit.
JAMES BOND: <br>NO TIME TO DIE

Te filmi “No Time To Die”, Bond ka lënë shërbimin aktiv dhe bën jetë të qetë në Xhamajka. Qetësia e tij është jetëshkurtër kur shoku i tij i vjetër Felix Leiter nga CIA i kërkon ndihmë. Misioni i shpëtimit të një shkencëtari të rrëmbyer rezulton të jetë shumë më i pabesë se sa pritej duke e çuar Bondin në gjurmët e një personazhi djallëzor misterioz të armatosur me teknologji të re të rrezikshme.

SHIKO VIDEON

© 2020 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. NO TIME TO DIE, 007 Gun Barrel Logo and related James Bond Indicia © 1962-2020 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. NO TIME TO DIE, 007 Gun Barrel Logo and related James Bond Trademarks are trademarks of Danjaq, LLC. All Rights Reserved.

Shoferë kaskadorë profesionistë në situatat filmike. Mos u përpiqni.
Automjetet Defender u modifikuan për marifete kaskadorësh: çati ekstremisht e fortë, shufra parakolpi dhe shtresë e poshtme; kafaze sigurie; element sigurie për karburantin. Ndenjëse dhe rripa sigurie, ftohje motori, goma dhe lartësi udhëtimi ndryshe nga seria e prodhimit.